انواع گاوآهن و کاربردهای آنها – تجهیزات کشاورزی،باغبانی،گلخانه ای ژینکو

• آگاوه شاهی: این آگاو کوچک دارای برگهای قائم نوک تیز که خارهای سیاه دارد و فقط حدود 25 سانتی متر ارتفاع پیدا می کنند. آگاو ویکتوریا را در محیطی خشک با دمایی حدود ۱۰ درجه سانتی گراد نگهداری کنید. گروهی از گاوهای شیری به صورت آزاد به وسیله ماده خشک تغذیه می شوند به منظور افزایش پتانسیل خوراک، تولید شیر به هر حال محدودیت غذایی در گاوهای شیری در هنگامی که ریسک (SARA) بالااست می تواند ریسک دوره ای (SARA) را کاهش دهد.

حداقل وزن مطلوب در حین جفت گیری برای نژادهای هلشتاین 330 کیلوگرم می باشد . عدم انقباض یا سستی رحم یا هر عاملی که باعث توقف یا ضعف ماهیچههای منقبض کننده رحم شود (مانند تب شیر) موجب بروز اختلال در دفع جفت توسط رحم میگردد. سلول های مخاطی شکمبه تحت حمایت به وسیله موکوس نیستند و نسبت به آسیب های شیمیایی به وسیله اسید اسیب پذیر هستند و مانند سلولهای شیردان دارای موکوس نیستند.

اطلاعاتی مانند قوانین و مدارک لازم برای دریافت این مجوز از نمونه مواردی است که در این سایت قرار داده شده است. خصوصا اگر آن جیره های غذایی در مرز یا پایین تر از این مقدار از فیبر باشد. که این مشکلات مربوط به سازش شکمبه در گله های شیری بوده است. این گیاه عموما در کوهستانها و مناطقی پوشیده از دشتها رشد میکند و گلهای آن که معمولا بنفش رنگ هستند، خاصیت دارویی دارد.

بیشتر گونه هایی که کشت می شوند بسیار آهسته رشد می کنند و برای بزرگ تر کردن گلدانشان نیاز به زمان زیادی است. در غیر این صورت شخم ناهموار می شود. فعالیت جویدن برای تعیین NDF به کار می رود اگرچه رهنمودها راجع به سطح رژیم غذایی فیبر و فیبر از علوفه موجود است این مسئله دارای اهمیت است که متوجه شوند فیبر موردنیاز اجزای جیره گاوها تحت تاثیر انفعالات زیاد و درون جیره غذایی بعلاوه اینکه چطور تغذیه می شوند می باشند.

بعد از دو سال از واردات هزاران رأس گاو شیرده توسط قطر و توقف مرگ گاوها در دامداری های قطر، می توان گفت که کار قطری ها تبلیغاتی نبوده؟ نسبت مناسب بین کلسیم و فسفر جیره گاوهای شیرده ۵/۱ تا ۲ به یک است. اما می تواند همچنین منتهی به افزایش ماده خشک خوراک و در نهایت باعث کاهش معنی دار PH شکمبه ای شود. بنابراین دامدارانی که به دنبال افزایش جمعیت گله هستند می توانند نسبت به خرید و تهیه این دام اقدام نمایند. تغذیه با دانه باعث افزایش تولید شیر می شود اما این مشکلات سلامتی گاوها را به دنبال (SARA) در پی دارد.

یک اختلاف مهم این است که تغذیه بیش از حد کربوهیدرات قابل تخمیر در طولانی مدت با عث افزایش مشکلات سلامتی می شود در حالی که خوراک کم از کربوهیدرات قابل تخمیر شیر را کاهش می دهد اما سلامتی گاو را به خطر نمی اندازد. در ابتدای امر باید عرض کنم که، اولاً با دسیسه هایی که در نظام تغذیه ای کشور (توسط دشمنان خارجی و منافقان داخلی) در چند دهه ی اخیر صورت پذیرفته است، نسل برخی از دام های بومی ایران در حد انقراض رسیده و یا منقرض شده است؛ در این میان گاو سرابی کمتر از ۵۰۰ رأس در کل کشور از آن باقی نمانده و گاو گلپایگانی از بین رفت که با همّت سید دکتر مرتضی میرترابی چندین جنین آن در سال ۱۳۷۰ به صورت فریز شده در مرکز اصلاح نژاد کشور نگهداری گردید که تا امروز در این مرکز می باشد که آن هم به خاطر این که مدت زیادی از فریز آن می گذرد و زمان ماندگاری آن طولانی شده، کم کم در حال از بین رفتن است.

گله شیری که با دانه های زیاد تغذیه می شود شیردهی آنها بیشتر از گله هایی است که با ماده خشک بالا تغذیه می شوند این گاوها در خطر بیشتری از (SARA) قرار می دهد زیرا آنها نمی توانند علوفه کافی بخورند تا دانه های اضافی مصرف شده را خنثی کند. یک جنبه کلی برای جلوگیری از (SARA) یک جنبه کلی برای جلوگیری از (SARA) تعادل بافر شکمبه ای است که شامل هر دو بافر درونی و بافر مربوط به رژیم غذایی است و این به وسیله اماده کردن خوراک با تعداد مطلوبی از کاتیون های وابسته به آنیون ها و فیبر طبیعی کافی که بصورت جداگانه از دیگر اجزای جیره غذایی باشد.

همچنین اضافه کردن بافرها ممکن است به جیره های غذایی که مقدار کافی از فیبر ندارند مفید باشند. مثال: یک معمار برای اجرایی کردن طرح خود به یک نقشه نیاز دارد تا بتواند یک طرح کامل از مرحله اول تا مرحله نهایی ساختمان خود را ببیند و بر طبق آن عمل کرده تا به نتیجه دلخواه برسد. بافرهای جیره نمی توانند از اسیدوز شکمبه ای جلوگیری کنند اما آنها می توانند به اداره کردن مشکلات کمک کنند.

این نتایج پیشنهاد می کند که تاثیرات عملی سازش شکمبه مرتبط با PH ممکن است کم یا حتی ناچیز در گله های شیری باشد. یک هدف مهم در تاثیر تغذیه گاو شیری این است که تا حد امکان سیر شود تا حداکثر تولید را بدون اسیدوز داشته باشد. به طور مستقل و آزادانه متابولیسم حیوان و تولید شیر چرب از مقداری NDF شیمیایی اندازه گیری شده است. خوراک مملو از کربوهیدراتها با تخمیر سریع به طور بسیار روشن علت اسیدوز شکمبه ای است. در نتیجه علت های سارا در گاوهای شیری ممکن است در سه دسته اصلی گروه بندی می شود.

راه دیگری برای دسترسی به توان بافری درونی از یک جیره غذایی به وسیله اندازه گیری طول TMR که به وسیله گاوهای مصرف می شوند که بطور جداگاه ذرات علوفه را استفاده می کنند. بنابراین دسترسی به تغذیه با جلوگیر از (SARA) به همان اندازه پیچیده است. جیره غذایی با کمتر از 07/0 طول ذرات خطر (SARA) را افزایش می دهد. مطالعات چندانی روی همه گیری اسیدوز شکمبه ای حاد و تحت حاد را در مورد گاوهای شیری مورد بررسی قرار می دهد. وقتی خطر (SARA) در یک گله شیری مورد بررسی و تحقیق قرار می گیرد. بافر درونی به وسیله گاو تولید می شود.

بیشتر بافرهای متداول در جیره گاوهای شیری جوش شیرین، میزان ماده خشک ، درصد چربی شیر درصد تولید شیر را افزایش می دهد. این رهنمود وقتی که با TMR به صورت آزاد تغذیه می شوند قطعی است. یکی از این موارد مربوط به گوسفند گوشتی است که برای کشتار روز بسیار مناسب هستند. بیشتر نژاد هایی که در ایران نگهداری می شوند تنها در یک دسته بندی گوشتی یا شیری قرار می گیرند، اما این نژاد در زمینه تولید گوشت در بازه زمانی کوتاه و تولید شیر به مقدار زیاد به صورت روزانه بسیار استعداد دارد. خصوصا وقتی که گاوها به صورت TMR بعد از زایش تغذیه می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید