انواع گاو آهن – شرکت کشاورزی و دامپروری سرافراز هزارمسجد

این کار در کشاورزی به وسیله گاوآهن انجام میگیرد، گاوآهن تسمهای تولیدی گروه صنعتی اوریاد دارای تیغههای فولادی بسیار سنگین و با کیفیت بسیار مرغوب میباشند. 3. ادوات کشاورزی از قبیل گاوآهن منجر به افزایش نفوذ و جریان آب در خاک می گردد. گاو آهن یکی از ابزار های پرکاربرد و پرفروش در زمینه خرید ادوات کشاورزی محسوب می شود از جمله کاربرد های مهم آن می توان به جداکردن و بلند نمودن خاک، افزایش نفوذ آب در خاک و از بین بردن علف های هرز اشاره کرد. در برخی از گفته ها آمده که گاو ها باید 460 کیلوم گرم باشند و در برخی دیگر آمده که باید 600 کیلوگرم باشند اما به نظر می رسد گاوها باید حداقل 460 کیلوگرم وزن داشته باشند.

اما این یک باور غلط در میان مردم است. عقاید گوناگونی درمورد این نژاد موجود است مثلاً این که چهارهزار سال پیش مغولها سیلکیها را در دامنههای هیمالیا یافتند و با خود به شمال چین بردند و یا اینکه منشأ پیدایش این نژاد کشور چین، ژاپن و هند است. از ویژگی های این نژاد جثه کوچک، ظاهر زیبا و دوست داشتنی، چابک، سریع و شلوغ می باشد؛ اما ویژگی های ظاهری سبرایت ها داشتن تاج گوشتی یا گلسرخی، وزن خروس ۸۰۰ گرم، وزن مرغ ۶۰۰ گرم و توانایی تخم گذاری تا ۱۸۰ تخم در سال می باشد. مرغ ابریشمی به دو نوع مرغ بزرگ (استاندارد) و مرغ بانتام ابریشمی تقسیم بندی میشود، که نژاد بانتام آن معمولا تا یک کیلوگرم وزن می گیرد و نژاد بزرگ آن دارای وزن بیشتر و جثه ی بزرگتری است.

سر تیر بلند معمولا سه سوراخ با فاصله های معین برای تنظیم عمق شیار دارد. سه ماتادور باید هر کدام با دو گاو نر و عصبی مسابقه دهند. بعد از اینکه گاو ها وارد رینگ شدند همه به اتاق هایی هدایت می شوند و تنها جوان ترین گاو با شاخ های پیچ دار در میدا نرها باقی می ماند و مبارز می طلبد تا شرکت کنندگان را بیش از پیش به هیجان و سرگرمی دعوت کند. ایمنی پایه ها نیز توسط پیچ ( یا پين ) برشی برقرار گردیده است.

توضیح می دهد. خیش ایرانی از ابتدائی ترین خیش ها است. به طور کلی در گاو آهن عامل خاکورزی ” خیش “ نامیده شده است. گاو آهن برگردان دار قابل اتصال به تراکتور بوده و نحوه اتصال آن به صورتهای سوار یا نیمه­ سوار و یا کشیدنی است. گوسفند زنده | دام زنده | لایو شیپ : مرغ و خروس زینتی به جهت زیبایی و به عنوان پرندگان زینتی بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.به همین خاطر نگهداری آنها به طرز قابل توجهی در تمام دنیا افزایش پیدا کرده است. یکی از نژادهای مرغ و خروس، نژاد مرغ ابریشمی یا سیلکی میباشد که در ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است.

این نژاد مرغ و خروس بومی کشور لهستان است با تنوع رنگی بالا و از قدرت زیادی برخوردار است . یکی دیگر از نژاد های مرغ زینتیمرغ و خروس ابریشمی می باشد این مرغ دارای ظاهری بسیار زیبا و دوست داشتنی است. نژاد سبرایت دو واریته اصلی به نام سبرایت نقرهای و سبرایت طلایی دارد، البته به علت نسل کشیهای انتخابی رنگهای دیگر هم در بازار موجود است. آروکونا تخمهای رنگی زیبایی می گذارد که به رنگ آبی سبز بوده و چیزی مابین رنگ فیروزه ای تا زیتونی دارد و به همین علت به تخم مرغهاى عید پاک شناخته می شود.

این مرغ و خروس زینتی با جذابیت های بسیاری همراه است و قدمت طولانی مدتی هم دارد. این نژاد بومی کشور لهستان می باشد که قدمت این نژادبه سال ۱۴۷۵ میلادی برمیگردد. برخی دیگر نیز دارای پرهای مشکی هستند ولی در سر خود پرهایی سفید دارند، در سال ۷۰ تخم می گذارد و وزن پرنده بالغ حدود ۲۷۰۰ گرم است. مشهور ترین گونه ی آن آنکونای با لکه های سفید است .

اصالت جوجه های تولیدی به مقدار ۵۰ درصد بر عهده ی مرغ و ۵۰ درصد بر عهده ی خروس است. به علاوه اکثر تراکتورهای امروزی مجهز به سیستم “کنترل با کشش” هستند که می توانند عمق کار را متناسب با مقاومت کششی خاک محدود کند. این مرغ و خروسها بسیار آرام میباشند و نگهداری از آنها کار آسانی است. مرغ های ابریشمی کوپال با خلق و خوی بسیار آرام و مهربان، یکی از اهلی ترین نژاد های مرغ خانگی محسوب می شوند. پیدایش این نژاد ماکی به کشور ترکیه باز میگردد. این نژاد زیبا دارای جثه کوچک و بسیار سریع، چابک و شلوغ میباشد، خروسهای این نژاد همواره با دیگر خروسها و حتی خروسهای نژادهای بزرگتر از خودشان بر سر قلمرو و مرغها به نزاع میپردازند از این رو به وی لقب جنگجو دادهاند.

مرغ و خروس نژاد سبرایت دارای جثه کوچک است، وزن خروس سبرایت ۸۰۰ گرم و مرغ سبرایت در حدود ۶۵۰ گرم میباشد و دارای خصوصیاتی همچون تاج گلسرخی (چهل تاج)، تاج گوشتی است که در جلو پهن است و با شیب تندی به عقب باریک میشود. خرید یک دستگاه آبگرم کن بهجای پر کردن ظرف آبخوری، ایده بهتری میباشد چون این احتمال وجود دارد که جوجهها در ظرف عمیقتر، فرو بروند و غرق شوند. مرغ ابریشمی گلد نسبت به برخی نژادها کوچکتر است و به فضای بزرگتری احتیاج ندارد؛ اما فراهم کردن فضای کافی، ایده خوبی برای خوشحال نگهداشتن این پرندگان است.

اگر در طول روز به آنها اجازه دهید که در فضای باز و مزرعه قدم بزنند، بسیار شادتر و سالمتر خواهند بود. محل قرارگیری تخم و میزان بهرهمندی از دما و رطوبت روی دوره هچ تأثیر میگذارد و امکان دارد که برخی از جوجهها زودتر از تخم خارج شوند به همین دلیل حین خارج شدن جوجه، آن را از دستگاه بیرون بیاورید و اجازه دهید که خشک شود. این نژاد بعدا در منطقه لار سیستان و بلوچستان تحت تاثیر عوامل محیطی و با همت اهالی منطقه به فراوانی رسید و از آنجا با نام جدید (مرغ و خروس لاری) به سایر نقاط کشور ارسال شد، به همین دلیل اکثر مرغ و خروس های جنگی با نام خروس لاری شناخته می شود.

البته به دلیل نسل کشی های انتخابی این مرغ و خروس زینتی در رنگ های دیگری در بازار وجود دارد. مرغ ابریشمی کوپال پرهای نرم و لطیفی دارد و به جوجهکشی تخمهای نطفه دار علاقه زیادی دارد همین باعث میشود که پرورشدهندگانی که جوجهکشی طبیعی را ترجیح میدهند برای جوجهکشی تخم نطفه دار مرغ ابریشمی کوپال و همچنین تخمهای سایر ماکیان از این مرغ استفاده کنند. آهنی باشد که بر سر قلبه نصب کنند و زمین را بدان شیار نمایند و او را آهن جفت و سپار هم خوانند. گاو آهن های بشقابی که بطور مایل نسبت به جهت حرکت تراکتور در خاک پیش می روند به گاو آهن های بشقابی یک طرفه موسومند.

گاو آهن های برگردان دار، بستر کشت بذر و رشد ریشه را مهیا خواهند کرد. بعضی از مهمترین روشها عبارتند از : خاک ورزی مرسوم، شخم – کشت، شخم و کشت، کم ورزی یا خاک ورزی کم، خاک ورزی – کشت، خاک ورزی پوشش دار، دیسک – کشت، کشت بدون خاک ورزی، خاک ورزی نواری و خاک ورزی حفاظتی. تعداد تخمگذاری در این نژاد کم میباشد. به طور کلی در بازار ۲ واریته اصلی به نام ابریشمی آمریکایی که دارای کاکل و گوشواره قرمز است و ابریشمی فرانسوی که دارای کاکل و گوشواره کبود است موجود میباشد که نوع ابریشمی فرانسوی از محبوبیت و مرغوبیت بیشتری برخوردار است.

پراکندگی نژاد ابریشمی در کشورهای چین، ژاپن، جاوا، سیلان، جزایر فیلیپین و احتمالاً هندوستان میباشد. این پرنده های مهربان، علاقه ی زیادی برای کرچ شدن داشته و در صورت نگهداری با سایر نژاد ها، مورد اذیت و آزار قرار خواهند گرفت. ۱- رطوبت مناسب خاک : خاک مزرعه نبایستی خیلی خشک، سخت و یا خیس باشد زیرا اصطکاک و مقاومت زیادی در مقابل ادوات به هنگام اجرای شخم ایجاد کرده و بر میزان عمق شخم نیز تأثیر خواهد داشت . در شخم پیوسته ، چنانچه تقسیم بندی قطعات به دقت صورت گیرد ، وقت تلف شده ای برای دور زدن های تراکتور بوجود نمی آید .

این شخم نیز عمدتاً در پاییز زده می شود. خصوصیات: این نژاد مرغ ملی سوئیسی به شمار می رود و قرن هاست که در این کشور دیده می شود. نژاد مرغ و خروس فونیکس از نژاد های زینتی است که با دمی حدود یک مترو نیم آن ها را بسیار جذاب و زیبا کرده است . شما می توانید محل پرورش خروس لاری ها را در حیاط خانه ، خانه روستایی خود و یا حتی سالن پرورش انجام دهید.

با بزرگتر شدن جنینها (بهخصوص از روزهای ۱۸ تا ۲۱) تهویه را افزایش دهید. افزایش این زاویه، نفوذپذیری و عرض برش بشقاب را بهبود میبخشد. استفاده از دستگاه جوجهکشی علاوه بر این افزایش نرخ هچ تخمها، فرصت بیشتری را برای مرغها فراهم میکنند تا با انجام جفتگیری و ایجاد تخمها نطفه دار بیشتر، به توسعه کسبوکار شما کمک کنند. همچنین این کار باعث میشود که آفات موجود روی زمین را بخورند و همچنین کود لازم برای رشد گیاهان زراعی را تأمین کنند. این ویژگی باعث میشود که هنگام علف خوردن، کرم و جانداران خوشمزه را راحتتر ببیند. نژاد سلطان از با ارزشترین و کمیابترین گونههای مرغان زینتی محسوب میشود.

در زمان گذشته بین سلاطین عثمانی بسیار نگهداری از این نژاد مرغ و خروس مرسوم بوده نام سلطان برای این نژاد مرغ نیز برگرفته از پادشاهان عثمانی است. با استفاده از گاوآهن دوطرفه، صرفهجويي در زمان بعمل میآید و جوي و پشتههاي متعدد در زمين ايجاد نخواهد شد، بلكه تنها يك جوي در يك سمت زمين و يك پشته در سمت ديگر بوجود خواهد آمد. درست است که مواردی همچون دام زنده و حتی مرغ و خروس زنده در اکثر مواقع برای استفاده از محصولات آنها همچون پشم، شیر و گوشت و تخم مرغ و …

دیدگاهتان را بنویسید