اکتیو ویندوز با 4 آموزش 100% موفقیت آمیز (اسفند 1400) – گویا تک

این گزینه در حالت کلی می گوید که هر یوزری که عضو گروه administrator شده دارای این اختیارات می باشد که هر تغییری که می خواهد انجام دهد، دیگر لازم نیست که UAC به آن پیغام elevation prompt را نشان دهد. حالا با توجه به این توضیحات، این پالیسی می گوید که نرم افزارهایی که دارای محیط UI باشند و در مکانهای امن یا همان Secure Location نصب شده اند UAC از آنها elevation prompt بخواهد و یا نخواهد.در اینجا یک سوال پیش می آید و آنهم این هست که منظور از مکانهای امن یا همان Secure Location چه مکانهایی می باشد؟

اگر می خواهید بدون نصب برنامه و.. 1) یوزری که عضو گروه administrator هست و می خواهد برنامه ای را اجرا کند، حال این برنامه برای اینکه اجرا شود باید تغییراتی را در سیستم ایجادکند که برای این تغییرات نیازمند اختیارات Admin ای هست.اگر ما گزینه Prompt for Credentials on the Secure desktop را انتخاب کنیم در اینصورت پس زمینه سیستم کلاً تاریک می شود و UAC پیغام elevation prompt را برای دریافت یوزرنیم و پسورد یوزره Admin ظاهر می کند.

2) اگر یک یوزره standard ای بخواهد عملیاتی را انجام دهد که به واسطه آن نیاز به Prompt for credentials باشد در اینصورت صفحه Desktop را تاریک یا همان dim کن، که به این حالت Secure Desktop گفته میشود. مجازی سازی تنظیمات گفته شده به ازای هر یوزر در ویندوز XP وجود ندارد به همین دلیل کندی گفته شده اگر در ویندوز XP اتفاق بیفتد یکی از راه حل هایش این هست که باید ویندوز عوض شود تا اینکه ویندوز عین روز اول بدون هیچ کندی ای کار کند.

تا به اینجا با بایوس آشنا شدید و نحوه ی دسترسی به آن را فرا گرفتید. در مراحل بعدی نحوه تبدیل کد پایتون به برنامه اندرویدی توضیح داده خواهد شد. سلام، آره اگر تم و برنامه را غیر فعال یا حذف کنید باید دوباره به حالت قبل برگرده. با استفاده از این نرم افزار پس از تعویض و یا نصب مجدد ویندوز نیاز نیست تمام آپدیت را دوباره دانلود کنید. با انتخاب گزینه اول تنظیماتی که از قبل بر روی ویندوز خود اعمال کرده بودید را همگام سازی کرده و دیگر نیازی نیست تمامی فرایند های که قبلا برای شخصی سازی ویندوز انجام داده بودید را دوباره با نصب ویندوز 10 انجام دهید.

ضمن اینکه خواندن مقالات دیگری که قبلا در خصوص ویندوز 10 ارائه کردیم مثل اجرای برنامه های قدیمی در ویندوز 10 ، کاهش مصرف اینترنت در ویندوز 10 ، راهنمای آپدیت ویندوز 10 و راهنمای تنظیمات اینترنت در ویندوز 10 را نیز به شما عزیزان توصیه می کنیم . معمولاً هر وقت نسخه جدیدی از یک سیستم عامل و به خصوص ویندوز منتشر می شود، کاربران در اجرای نرم افزارهای قدیمی خود در آن به مشکل برخورد می کنند.

اگر در یک سیستم بر فرض مثال قرار باشد که پنج یوزر به صورت مجزا Login کنند تمامی این تنظیمات در پروفایل هر یوزر بصورت مجازی ذخیره می شود و اگر یک یوزر هنگام کار با سیستم عامل احساس کند که سیستم اش کند شده به راحتی می تواند پروفایل یوزر را پاک کند و یوزره دیگری را ایجاد کند که در این حالت اصطلاحاً می گویند که سیستم Fresh شده و کاربر می تواند بدون هیچ احساس کندی ای به کار خود با سیستم ادامه دهد و هیچ نارضایتی نکند. توضیح پالیسی 2) در این Policy منظور از UI ای که در کنار Access قرار گرفته شده همان User Interface می باشد، حالا منظور از این Policy این هست که اگر برنامه ای که دارای UI یا همان User Interface باشد و برای انجام عملیاتی نیاز به اختیارات Admin باشد توسط UAC یک پیغامی برای کاربر نشان داده می شود که توسط این پیغام از کاربر درخواست یورزنیم و پسورد Admin می کند یا در حالت کلی مشخصات یوزری را می خواهد که اختیارات Admin را به این برنامه بدهد.

حالا فرض کنیم که نرم افزارهایی در این مکانها نصب شده و یوزری می خواهد از این نرم افزار استفاده کند اگر تنظیمات این Policy بر روی Enable باشد هنگام اجرای نرم افزار توسط کاربر UAC از کاربر elevation prompt درخواست خواهد کرد اما اگر تنظیمات مربوطه بر روی Disable باشد کاربر هنگام اجرای برنامه، UAC از آن elevation prompt را درخواست نخواهد کرد. در حالت کلی بهترین حالت این هست که تنظیمات این Policy بر روی Disable باشد دلیلش این هست که چونکه نرم افزار بر روی یک مکان امن ذخیره شده است و از لحاظ امنیتی تائید شده است و اگر با این حال باز هم UAC از کاربر elevation prompt بخواهد باعث آزار کاربر خواهد بود چونکه کاربر در هر بار اجرای برنامه باید به elevation prompt پاسخ دهد.

هدف از این تاریک کردن پس زمینه سیستم این هست که کاربر باید در مرحله اول این پیغام را از لحاظ پاسخ دادن و یاندادن تعیین تکلیف کند سپس کارش را ادامه دهد. در حالت کلی بهترین حالت این هست که بر روی Disable باشد چونکه فایلی که از هر لحاظ تائید شده دیگر لازم نیست که UAC نسبت به آن فایل گیر دهد. 1) برای یوزرهایی که عضو گروه administrator هستند پیغام elevation Prompt سیستم UAC برای دریافت یوزرنیم و پسورد Admin نشان داده نشود که اگر این اتفاق بیفتد در واقع یوزر بصورت اتوماتیک دارای اختیارات Admin شده و تغییرات مورده نظر را می تواند انجام دهد.

در ادامه توضیحات این پالیسی این توضیحات رو هم می توان اضافه کرد بدینصورت که تمامی سیستم عاملها چه ویندوزی و چه غیره ویندوزی در حالت کلی خودشان دارای User Interface یا همان UI هستند، زمانیکه کاربر می خواهد در داخل سیستم عامل ویندوز گیم بازی کند در مرحله اول باید وارد محیط گیم شود که محیط UI گیم ها و ویندوز ها تا حدودی فرق می کند که اگر بعد از اتمام بازی گیم به محیط سیستم عامل ویندوز بر گردیم در برخی از موارد مشاهده خواهیم کرد که محیط UI ویندوز فرق کرده یا اینکه صفحه دسکتاپ ویندوز قاطی کرده ، عین همین اتفاق در بحث UAC زمانی اتفاق می افتد که دسکتاپ ویندوز به صورت Secure Desktop در بیاید که در اینصورت زمانیکه از حالت Secure Desktop خارج شویم در برخی از موارد مشاهده می کنیم که دسکتاپ ویندوز کلاً قاطی می کند، حال برای اینکه دچار چنین مشکلی چه در محیط گیم و چه در بحث UAC نشویم باید تنظیمات این پالیسی را بر روی Disable قرار دهیم تا اینکه اگر سیستم elevation prompt بخواهد دیگر صفحه دسکتاپ Secure Desktop نشود اما اگر تنظیمات بر روی Enable باشد باز هم همین مشکل را خواهیم داشت.

4. پس از مشاهده این پیام باید کلیدی را بزنید تا ویندوز به وسیله DVD بوت شود. ویندوز 10 به عنوان یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین محصولات ارائه شده کمپانی مایکروسافت می باشد و رتبه خوبی از مراجع معتبر بین المللی دریافت نموده است. تفاوت های زیادی بین بایوس معمولی و بایوس UEFI وجود دارد اما بطور خلاصه می توان گفت که بایوس UEFI دارای رابط کاربری بهتر و مطلوب تری ست و همچنین شما قادر به استفاده از موس در این نوع بایوس هستید. اگر دستگاهی با UEFI و TPM ۲.۰ دارید، احتمالاً دارای ویژگی Secure Boot است.

کار اصلی بایوس کنترل برخی از عملکرد های ضروری کامپیوتر است. این مرحله برای یوزرهای عادی می گوید که اگر نیاز به تغییراتی با سطح دسترسی Admin هستید که بصورت درخواست اعلام می شود، این درخواست رد می شود و برای Admin ها نیز این درخواست رد می شود چونکه Admin ها مدیران کل شبکه هستند و برای انجام هر تغییری نیاز به افزایش سطح دسترسی ندارند زیرا خودشان دسترسی های لازم و ضروری را دارند .

۹ گیگابایت فضای خالی در حافظه داخلی نیز برای دانلود ویندوز ۱۱ ضروری خواهد بود. یکی از راحت راه های فعال سازی ویندوز بدون کد فعال سازی، استفاده از برنامه های فعال ساز می باشد. زمیانیکه بخواهید درباره ی برخی مشکلات فَن، و برخی اجزا سیستم بدانید، یا بخواهید دمای سخت افزار ها را چک کنید و یا ببینید که اجزائ سیستم ولتاژ مناسب را دریافت می کنند یا نه، بهترین راه استفاده از بایوس است. آیا گوشی های اندرویدی از ویندوز استفاده می کنند؟ یک یوزر هست که عضو گروه administrator هست و می خواهد برنامه فتوشاپ را نصب کند حال برنامه فتوشاپ برای اینکه نصب شود باید تغییراتی را در سیستم عامل ایجاد کند، حالا UAC برای اینکه کاربر را در جریان این تغییرات قرار دهدیک پیغامی مبنی بر اینکه این برنامه می خواهد تغییراتی را اعمال کند آیا این کار را تائید می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید