بین النهرین – ویکی شیعه

رودخانه ارس در منابع و اصطلاحات يونانيان و اروپائيان، آراكس( ARAX ) و اركساس و آراكسس ( ARAKSS ) بوده و از قديم اِراسك و آراسك ناميده شده در منابع عربى الّرس و در فارسى ارس و اَرس و در تركى آراز و آراس و اَراز و اَرَز نام گرفته است. او ۲۵ آبانماه در اولین نشست خبری خود اعلام کرد: در حوزه دیپلماسی محیط زیست و آب خوب عمل نکردیم و سدسازی روی رود ارس از سوی ترکیه حاصل همین بیتوجهی بوده است. در حال حاضر آبگیری سد کمالخان که باعث انحراف و تغییر مسیر قانونی رودخانه هیرمند شده است باعث میشود هیچ حقآبهای به تالابهای هامون از طریق هیرمند نرسد که این عدم تامین حقآبه چالشهای زیست محیطی و انسانی شدیدی را در پی داشته است.

این در شرایطی است که پس از دولت ششم، کشور با حجم وسیع سدسازی روبهرو بود؛ بهطوری که تنها در دولت هشتم ۳۵ سد به مدار بهرهبرداری وارد شد. اگر یک یا دو مرتبه این بیرون زدگی برایتان اتفاق بیفتد، به داخل برمی گردد ولی بعداً ، ممکن است به حالت مزمن رسیده و تا زمان درمان به طور زائده ای از مقعد بیرون بماند. آن ها مایعات و گاز محبوس درون شکم را آزاد می کنند و فشار را برمی دارند و همچنین درد و حالت تهوع را نیز از بین می برند .

مانند سایر رودخانه های بزرگ کشور، اترک نیز در برخی از زمان های سال پذیرای پرندگان مهاجر است و اگر در این زمان به این منطقه بروید می توانید پرندگانی مانند فلامینگو، پلیکان، سلیم و انواع گوناگون دیگری را مشاهده کنید. اگر قصد دارید هزینهای صرف گشتوگذار نکنید به شما پیشنهاد میکنم به بازدید فضای سبز موجود در پارک بروید این پارک از آن پارکهای باصفا و بزرگ است که منظرهای تماشایی دارد. وزن خود را در سطح سالم نگه دارید یا در صورت نیاز وزن کم کنید. فیلم های اشعه ایکس از راست روده در حین مدفوع نشان می دهد که مدفوع چگونه در روده نگه داشته شده و چگونه آزاد می شود.

اگر افتادگی رکتوم شما بسیار جزئی باشد، ممکن است پزشک با استفاده از نرم کننده های مدفوع مانند ملین ها راحت تر رفتن به دستشویی و فشار دادن بافت راست روده به داخل رکتوم با دست ،را هم پیشنهاد دهد. توجه: هرچه لایه رسوبی فسیل کوچک تر و ساده تری داشته باشد قدیمی تر خواهد بود.بنابراین می توان از این قاعده در تعیین سن لایه های رسوبی چین خورده استفاده کرد. پروبیوتیک : پروبیوتیک ها باکتری های مفید و ضروری برای بدن هستند که می توانند به دستگاه گوارش در هضم راحت تر کمک نمایند.

یکی از راه هایی که به بیماران برای تشخیص عارضه کمک می کند، مشاهده عکس و شکل پرولاپس می باشد. این کار به متخصص کمک می کند تا به خوبی بتواند عارضه را تشخیص داده و بهترین راه درمان را به شما پیشنهاد کند. این روش درمانی چند نوع دارد که نوع جراحی که پزشک شما توصیه می کند به عواملی مانند سلامت کلی ، سن و میزان جدی بودن وضعیت شما بستگی دارد.

برای آزمایش قدرت عضلات ، یک لوله نازک به راست روده شما وارد شده و میزان تحمل و قدرت آنها را می سنجد. آنها ممکن است شما را به سمت استفاده از نرم کننده یا ملین مدفوع هدایت کنند. باید بدانید که دریاچه های زیبایی در کشورمان وجود دارد که ما از وجود آنها بی خبریم. پوشیدن جلیقه نجات الزامی است و همچنین امکان همراه داشتن خوراکی در قایق نیز وجود ندارد. در این آزمایش نیز همانند کولونوسکوپی از یک لوله طولانی که در انتهای آن دوربین قرار دارد استفاده می شود.

یک لوله طولانی که در انتها با یک دوربین کوچک در رکتوم شما قرار داده می شود. با این حال ، اگر در مدت زمان طولانی به این بیماری دچار شده باشید ولی اقدام به درمان نکنید، ممکن است بدتر شود. البته تا سال ۷۶افزایش دما بطئی بوده، ولی از سال آبی ۷۷-۷۶به بعد افزایش شدید دما در کلیه ایستگاهها مشاهده میشود بطوریکه این افزایش در سال آبی ۷۸-۷۷ در حدود ۹۶ / ۶ درصد نسبت به میانگین درازمدت میباشد.

پرولاپس رکتوم نسبت به دو عارضه دیگر کمتر شایع است ولی علائمی نسبتا مشابه دارند. سرطان روده بزرگ یا سرطان کولون یا سرطان رکتوم به رشد تودههای سرطانی در روده بزرگ گفته میشود. اما با گذار از این مرور کوتاه تاریخی، به نظر می رسد با وقوع جنگ دوم قرهباغ، منطقه قفقاز به آرامی به سمت تجربه گفتمان و نگاه جدیدی متمایل میشود که مهترین مشخصه آن میتواند ارتقاء مباحث سیاسی و امنیتی باشد که نشانههای اولیه آن در تحلیلهای داخلی و خارجی بروز و ظهور یافته است.

چهار مغز، سیب، انگور، توت، زردآلو، آلو به وفرت یافت میشود. از منبع پروبیوتیک می توانیم به به ماست اشاره کنیم. اما پرولاپس مقعد زمانی اتفاق می افتد که قسمتی از دیواره داخلی کانال رکتوم از قسمت مقعد بیرون می زند. اگر بعد از دفع مدفوع احساس ناراحتی دارید ، یا حس می کنید که از دهانه مقعد شما چیزی مانند یک گوی کوچک بیرون زده، ممکن است دچار افتادگی رکتوم شده باشید. اگر اغلب یبوست دارید ، با پزشک خود صحبت کنید.

فیستول موجب درد، یبوست و انسداد روده می شود. ورزش : انجام حرکات ورزشی و فعالیت بدنی موجب بهبود عملکرد روده و جلوگیری از یبوست می شود در نتیجه از این بیماری پیشگیری می شود. لازم است حداقل 30 دقیقه در روز فعالیت بدنی داشته باشید. در رژیم غذایی پر فیبر داشته باشید. از همین روی پزشکان برای جلوگیری از چنین بیماری ها مصرف کافی فیبر را توصیه می کنند.

کاهش مصرف گوشت : کاهش مصرف گوشت در جلوگیری از این بیماری موثر است. زیرا ممکن است فرد به یکی از عارضه های بواسیر، گوشت اضافه مقعدی یا بیرون زدگی مقعد (قسمت انتهایی روده) دچار شده باشد. به جای گوشت می توان مصرف سبزیجات را جایگزین نمود. این منطقه به لحاظ موقعیت جغرافیایی در منطقه 22 شهرداری تهران قرار دارد و می توان شمالی ترین منطقه استان تهران را به آن نسبت داد.

دیدگاهتان را بنویسید