دریاچه وان ، تفریح در بزرگترین دریاچهی ترکیه

رودخانه باهوکلات در ۹۰ کيلومترى شرق چابهار به خليج گواتر در درياى عمان سرازير مىشود. به گفته یکی از مشاوران املاک این شهرک، نرخ اجارهبها در این شهرک از ۱۲ تا ۲۵ میلیون تومان متغیر است و حداقل رهن یک مسکن مهر ۸۰ متری دوخوابه، در فازهای ۴ تا ۶ این شهرک، ۱۲ میلیون تومان و حداکثر رهن خانههای مهر نیز در این شهرک، حدود ۱۶ میلیون تومان است، آن هم برای واحد دوخوابه و ۹۰ متری.

اگر تا به امروز اسم تنگه واشی که اهالی آن سمت این منطقه را با نام تنگه ساواشی خطاب میکنند نشنیدهاید و به این منطقه عزیمت نکردهاید، مطمئن باشید که یکی از رویاییترین مکانهای اطراف تهران را از دست دادهاید. در سفر به دریاچه چیتگر تهران می توانید در کنار این دریاچه بنشینید و از صدای بی نظیر اب لذت ببرید. همچنین در طی این روش، پزشک میتواند نمونههای کوچکی از بافت (بیوپسی) را برای تایید تشخیص جدا کند. بیماران مبتلا به بیماریهای التهابی روده، دورههای فعال بیماری را تحت عنوان دورهی عود یا شعله ور شدن بیماری و همچنین دورههایی از قطع یا کاهش علائم، به نام دورهی بهبودی را تجربه میکنند.

التهاب پوست، چشم و مفاصل: بعضی از بیماریها از جمله آرتریت، ضایعات پوستی و التهاب چشم ممکن است در دورهی عود بیماری IBD رخ دهند. سوراخ یا پارگی در رودهی بزرگ: سوراخ شدگی کولون اغلب به وسیلهی توکسیک مگاکولون ایجاد میشود، اما ممکن است به تنهایی نیز رخ دهد. کولیت اولسراتیو شدید: که کولیت فولمینانت نیز نامیده میشود، باعث توقف موقت انقباضات طبیعی دیوارهی روده میشود. با گذشت زمان، بخشی از دیوارهی روده ضخیمتر میشود و باعث انسداد جریان گوارشی میشود و ممکن است برای برداشتن قسمت مختل شدهی روده، جراحی نیاز شود.

فیسچول یا فیستول (سوراخ های غیرطبیعی در روده): گاهی اوقات زخمهای دیوارهی روده به طور کامل از عرض دیوارهی روده عبور میکند و باعث ایجاد اتصال غیرطبیعی بین قسمتهای مختلف بدن میشود. زخم: التهاب مزمن میتواند منجر به زخمهای باز در هر قسمتی از دستگاه گوارش از جمله دهان، مقعد و ناحیهی تناسلی (پرینه) شود. کم آبی شدید بدن: اسهال بیش از حد میتواند منجر به کم آبی بدن شود.

اشعه ایکس: اگر فرد دارای علائم شدید باشد، پزشک از X-ray استاندارد، منطقه ی شکمی را برای رد عوارض جدی مانند سوراخ شدن کولون استفاده میکند. علائم بیماری های التهابی روده، بسته به شدت و مکان التهاب متفاوت است و از خفیف تا شدید متغیر میباشد. شما میتوانید در قسمت شمال بوستان ملت، به دریاچه مصنوعی سر بزنید و ساعاتی را در این مکان بگذارنید. کابل با کمک تلهسیژها میتوانید از ارتفاع بسیار بالا منظره شهر را تماشا کنید. نمونه خیلی بارز آن در دوران رنسانس در ایتالیا و در شهر فلورانس بود که زادگاه رنسانس است.

ژنتیک: به نظر میرسد وراثت نقش مهمی در ابتلا به بیماریهای التهابی روده ایفا میکند زیرا بین IBD و جهشهای ژنی ارتباط خاصی کشف شده است. دریاچه اوان هر فصل از سال جلوه خاصی به خود می گیرد. دریاچه بایکال در روسیه به سبب داشتن شگفتی ها و عجایب منحصر به فرد و همچنین تنوع گونه های گیاهی و جانوری از زیباترین جاذبه های گردشگری روسیه به شمار می آید . همچنین جلسه کمیساران آب نیز در افغانستان تشکیل شد و سه نوبت نیز به صورت تلفنی از مسئولان افغانستان پیگیر حق آبه جمهوری اسلامی شدیم.

در شاهنامةفردوسی، همچنانکه اشاره شد، در این مورد حق به همین ترتیب ثابت شده است که فریدون به سلامت از اروندرود، گذشتهاست. اگر علاوه بر کولیت اولسروز فرد در اثر عوارض کبدی دچار کلانژیت اسکلروزان اولیه نیز شود، نیاز به انجام کولونوسکوپی هر یک تا دو سال پس از اینکه کولیت اولسروز تشخیص داده شد، دارد. باکتری و ویروس: طبق تحقیقات انجام شده باکتریهای اشریشیاکلی و آنتروویروس با بیماری کرون مرتبط هستند. سیگار کشیدن: سیگار کشیدن مهمترین عامل خطر قابل کنترل در ایجاد و گسترش بیماری کرون است. محیط زیست: عواملی مانند سیگار کشیدن، قرصهای ضدبارداری، رژیم غذایی، تغذیه با شیرمادر، واکسیناسیون، آنتی بیوتیکها و عوامل دیگری به عنوان علل تاثیرگذار بر بیماری های التهابی روده شناخته شده اند.

اگرچه در برخی موارد کولیت اولسراتیو، سیگار کشیدن نقش محافظت کننده دارد، اما به دلیل مضرات کلی مصرف سیگار بر سلامت، توصیه میشود سیگار را ترک کنید. اگرچه تاکنون درمانی برای بیماری های التهابی روده پیدا نشده است، اما می توان با مداخلات درمانی و تغییر در شیوهی زندگی علائم را مدیریت کرد. برای ساختن این نوع صافی، حوض ها یا مخازنی از بتون ساخته و در کف آن مجاری فرعی و اصلی با آجر، تمبوشه (سفالی) یا لوله برای خروج آب تعبیه می نمایند و بر روی آن ها به ترتیب سنگ ریزه و شن نرم می ریزند و دانه های شن با دقت بسیار برگزیده می شوند بطوری که ترجیحا گرد باشند و قطر موثر آن هابین 15/0 تا 35/0 میلی متر باشد.

کلانژیت اسکلروزان اولیه (التهاب مجاری صفراوی): در این بیماری، التهاب باعث ایجاد زخم در کانال صفراوی شده و درنهایت باعث تنگ شدن آن و به تدریج باعث آسیب کبدی میشود. انتروسکوپی به کمک بالون: برای این تست از دستگاهی به نام Overtube استفاده میشود. داروها: استفاده از دارهای خاص مانند ایزوترتینوئین یا داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، با افزایش خطر بیماریهای التهابی روده در ارتباط هستند. عوارض جانبی داروها: بعضی از داروهای مورد استفاده در درمان IBD با خطر کمی برای ابتلا به سرطانهای خاص در ارتباط هستند. کولونوسکوپی: این آزمایش به پزشک این امکان را میدهد که تمام کولون را با استفاده از لوله ای نازک، انعطاف پذیر و دارای نورافکن که در انتهای آن دوربینی متصل شده، مشاهده کند.

دستورالعمل غربالگری سرطان کولون در افراد بدون ابتلا به IBD، شروع کولونوسکوپی پس از سن ۵۰ سالگی و تکرار آن هر ۱۰ سال یک بار است. اما بعضی از موارد این بیماری در ۵۰ یا ۶۰ سالگی بروز مییابد. با درمان موثر، تقریبا ۵۰ درصد از افراد مبتلا به بیماری کرون شاهد بهبودی و یا تخفیف علائم در ۵ سال آینده خواهند بود. داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی شامل ایبوپروفن (Advil، Motrin IB)، ناپروکسن سدیم (Aleve) و دیکلوفناک سدیم (Voltaren) هستند که علاوه بر افزایش خطر ابتلا به بیماری های التهابی روده، باعث تشدید بیماری در افراد مبتلا نیز میشوند. به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، احمد علیرضابیگی در خصوص بازدیدها و سرکشی هایش برای حل مشکلات و دغدغه های مردم حوزه انتخابیهاش، اظهار داشت: متاسفانه منطقه تبریز طی سال گذشته در چنین ایامی موضوع قطعی های مکرر آب آشامیدنی را تجربه کرد که سبب بروز مشکلات متعدد شد.

دانشمندان بیش از ۲۶۰۰ گونه مختلف از گیاهان و جانوران را در این منطقه شناسایی کرده اند که ۷۰ درصد آنها بومی این منطقه میباشند. آزمایش خون مخفی در مدفوع: این آزمایش برای بررسی وجود خون مخفی در مدفوع جهت تعیین خونریزیهای گوارشی، انجام میشود. سیگموئیدوسکوپی انعطاف پذیر: اگر رودهی بزرگ به شدت ملتهب باشد پزشک به جای کولونوسکوپی کامل رودهی بزرگ، سیگموئیدوسکوپی را انجام می دهد که رکتوم و سیگموئید (قسمت آخر رودهی بزرگ) را بررسی میکند. قطره های درشت باران خود را در دل رودخانه جای میدادند تا اینکه دلش را بزرگ و بزرگتر کردند و او را روانه ی دریا…

دوست عزیز تمام این توضیحات برای این بود تا متوجه شوید که اغلب سد های حوزه آبریز دریاچه ارومیه کوچک هستند و حتی تخریب کامل آنها هم دردی را دوا نمی کند و آن معدود سد بزرگ باقی مانده هم بسیار مهم و حیاتی هستند. د – دستگاه ابشناسی دهراود صرفا به عنوان (محضا بحیث) شاخص محاسبه جریان – به این منظور که ایا ان جریان یک سال نرمال را تشکیلمیدهد یا نمیدهد (نی) – شناخته شده است. حکومت طالبان بهدلایل سیاسی اقدام به ایجاد بندهای انحرافی متعددی در پاییندست سدهای کجکی و ارغنداب روی رود هیرمند کرد و در سال ٨١-١٣٨٠ جریان آب هیرمند به طور کامل به سوی ایران قطع شد که با اعتراض ایران همراه بود؛ اما این اعتراضات موجب حل مشکل نشد.

دیدگاهتان را بنویسید