رایزنی فرهنگی ج.ا.ا – هرات – محصولات زراعتی هرات

کسانی که سرما خورده اند باید روزی سه عدد پرتقال بخورند. برای کسانی که سرما خورده اند آب یک عدد پرتقال را با آب جوش مخلوط نموده با یک قاشق عسل میل کنند. مراقب باشید هرگز نارنگی را به صورت مخلوط با شیرگاو میل نکنید. آب ميوه ها را با هم مخلوط کرده و در دو ليوان مناسب سرو کنيد. مجدداً توصيه ميشود غذاي كمكي بعد از تغذيه با شير مادر يا در فاصله تغذيه از دو پستان مادر باشد. کسانی که یبوست دارند پوست یک عدد پرتقال را به مدت نیم ساعت بجوشانند و آب آن را بیرون ریخته سپس مجدداً همان پوست را با یک لیتر آب و گرم شکر به مدت دقیقه بجوشانند و صبح ناشتا یا سه ساعت بعد از شام یک لیوان میل کنند.

کسانی که می خواهند کلسترولشان پایین آید بهتر است که پرتقال را با گوشت و پی و ورقه های نازک بین آن میل کنند. پرتقال کرم روده را از بین می برد. یارقلی خاطرنشان کرد: از خواص دارویی شیره انگور میتوان به مواردی مانند: ضد چین و چروک پوست، برطرف کننده کک و مک و لکههای پوستی، شیرافزا و افزاینده قوت شیر مادر، چاقکننده، مقوی عمومی بدن، دافع اوره و بقایای غذاها از معده و روده اشاره کرد.

مالش پوست پرتقال به صورت کک و مک را از بین می برد ابتدا پوست پرتقال را بمالید سپس با گوجه فرنگی. اگر پوست خشک شده پرتقال را داخل بخاری بیاندازید بوی بد سیگار را از بین می برد. اگر می خواهید از عمر طولانی برخوردار شوید پرتقال را همراه عسل بخورید. آب پرتقال به اضافه عسل یک نوشیدنی خوبی است برای کسانی که درد مفاصل دارند. شما می توانید نه تنها تفاله، بلکه پوست پرتقال را نیز برای حفظ آرامش استفاده کنید، که می تواند به صورت خشک ذخیره شود. احتمالا میدانید که در دین و شرع ما خوردن هر نوع شراب منع دینی دارد؛ به جز مسئله دین، استفاده از اینگونه ترکیبات نه تنها در دوران بارداری بلکه در عادیترین شرایط زندگی، تایید شده نیست.

کی میدونه فواید و خواص خوردن پرتقال در دوران بارداری چیه ؟ یادتان باشد که فیبر موجود در این میوه می تواند از بروز نفخ و درد های شکمی نیز پیشگیری کند بنابراین خوردن پرتقال در بارداری خالی از لطف نمی باشد. 10) آنهایی که معده ضعیف دارند باید انگور را بدون پوست بخورند زیرا پوست آن دیر هضم است و موجب دل درد، نفخ و عوارض دیگر می گردد .

14- برای استفاده بیشتر از مواد غذای پرتقال بهتر است كه پوست زرد رنگ آنرا بگیرید و با پوست سفید و پره های داخل آن بخورید زیرا در پوست سفید آن مواد معدنی زیادی وجود دارد كه اثر اسید موجود در پرتقال را خنثی می كند. سیب سرشار از ویتامین ث است.بهتر است برای شروع سیب را به صورت آبمیوه یا پوره در بیاورید و آن را به کودک بدهید.تا وقتی که کودک به صورت کامل دندان در نیاورده است سیب را به شکل اسلاید به او ندهید زیرا هم امکان خفگی کودک را تهدید می کند و هم ارزش غذایی آن کم می شود زیرا کودک نمی تواند به درستی آن را بجود.بنابراین هضم نمی شود و به شکل مدفوع از بدن کودک خارج می گردد.

میوه ها و سبزیجات می توانند انرژی و مواد معدنی مورد نیاز بدن کودک را تامین کنند. برای تامین چربی مورد نیاز بدن ۲ قاشق چایخوری کره آب شده را به همرا برنج یا سایر مواد غذایی، مصرف کنید. این گیاه به زمستان های طولانی نیاز دارد تا دوره استراحت خود را به پایان برساند. کسانی که سیاتیک دارند روزانه تا عدد پرتقال میل کنند. روزی یک عدد پرتقال میل کنید تا سالم و جوان مانده و بدنی قوی داشته باشید. این شیره یک صبحانه عالی برای کودکان و بزرگسالان بوده و نقش مهمی در تقویت قوای بدن دارد. پرتقال سنگ ریزه و شنهایی را که در بدن وجود دارد آب کرده و از رسوب آنها در اعضای مختلف بدن جلوگیری می کند.

13- پرتقال گرچه اسیدی است ولی خاصی قلیایی به بدن می دهد و برای كسانیكه گوشت زیاد مصرف می كنند و بدنشان اسیدی شده است مفید است. اگر چند دانه میخک را در پرتقال فروکنید ترکیبی می شود برای از بین بردن بید به همین جهت در قفسه های لباس اگر چند دانه پرتقال را به همین ترتیب تهیه کنید و بگذارید.به کلی ریشهٔ بید را خواهد کند. محققان دریافته اند كه پرتقال و سایر مركبات در پایین آوردن كلسترول خون نیز مؤثرند و این خاصیت مدیون وجود پكتین (Pectin) یا ماده الیافی پوست و ورقه های نازك ما بین پره های پرتقال است .

در برگهای آن مواد ال ـ استاچیدرین، گلیکوزید و هسپریدین وجود دارد. مقالة «راهبردی زبانشناختی در ترجمة قرآن از دیدگاه کارکرد نقشهای زبان» از رضا ناظمیان (1395) تنها چهار آیه را ازنظر کارکردهای نقشهای زبانی و نمود آن در ترجمهها، بهصورت مختصر بررسی کرده است. ـ تخریب کلسترول؛ مطالعه بر روی جوامع در سراسر دنیا نشان داده است که رژیم های غذائی سرشار از ویتامین C، به حفاظت در برابر بیماری های قلبی کمک می کند. لازم است بدانید كه یك لیوان آب پرتقال، دارای ۱۲۰ میلی گرم ویتامین ث یعنی دو برابر مقدار توصیه شده در روز است و علاوه بر آن دارای مقادیری كلسیم، پتاسیم، نیاسین و اسید فولیك است .

پرتقال شیرین یا ترش هر دو دارای کلسیم، فیبر، ویتامین C است واز مزایای متعددی برخوردار است. تعبیر خواب انگور، دو حالت دارد برخی ناشی از اتفاقات روزمره زندگی انسان می باشد و برخی دیگر خیلی عجیب و غریب است. یکی از خواص انگور، صاف کننده و مولد خون بودن آن است. ماست و پنير به دليل PH پايين (اسيدي بودن)، جذب آهن غيرگوشت غذا را بيشتر ميكنند. در کنار انواع غذاهای گوشتی، به منظور افزایش جذب آهن غذا، از پرتقال یا آب آن استفاده کنید، خصوصا افزودن آب پرتقال به مرغ آب پز بسیار طعم خوبی به غذا خواهد داد.

آهن حاصل از محصولات حیوانی مانند گوشت به راحتی جذب میشود. پرتقال با گوشت و ماهی سازگار نیست ، ساعت بعد از خوردن ماهی خورده شود. شیرهٔ تریاک را هم از تریاک و هم از سوختهٔ تریاک میتوان به دست آورد، اما نوع مرغوب آن از ترکیب سه نسبت سوختهٔ تریاک و یک نسبت تریاک خالص به دست میآید. آب پرتقال در کودکان یک ساله سبب تسریع در آمدن دندانها می شود.

دم کرده برگ درخت پرتقال بی خوابی را برطرف می کند گرم برگ پرتقال در سی سی آب به مدت دقیقه دم کرده با عسل شیرین میل شود. کسانی که می خواهند لاغر شوند هر صبح پرتقال میل کنند. آب پرتقال هر اندازه كه سردتر باشد و در یخچال نگهداری شود ویتامین ث آن بیشتر حفظ خواهد شد. آب پرتقال سرشار از الیاف فیبر است به ویژه اگر با گوشت میوه مصرف شود. این نوع میوهها غنی از آنتی اکسیدان است و کبد را ترمیم میکند. مقدار مصرف: کودکان ۵ تا ۱۲سال میتوانند روزانه ۵ میلیلیتر (یک قاشق چایخوری) از این شربت را مصرف کنند.

از این شربت 3 فنجان در روز بنوشید تا وزن شما بمقدار ایده آل در آید . با پرتقال شیرین یا ترش می توانید مربا، ژله، شربت یا حتی سس پرتقال درست کنید که تمام آنها بسیار لذید هستند حتی سس پرتقال طعم دهنده خوبی برای خوراک هاست و در خورش ها نیز می توانید استفاده کند، خلال پوست پرتقال را می توان در خوراک ها استفاده کرد. هر گرم پرتقال دارای کیلوکالری، مملو از فیبر و میلی گرم کلسیم است که سه چهار برابر بیشتر از سایر میوه هاست.

دانشمندان این خاصیت را فقط به دلیل ویتامین ث موجود در آن نمی دانند، بلكه معتقدند كه ممكن است یك تركیب ناشناخته ضدویروسی نیز در عصاره پرتقال موجود باشد . پرتقال به اشخاص کم خون اشتها می دهد و بخاطر ویتامین ث باعث رفع کم خونی می گردد. اسیدهای آلی این میوه کمک به جذب آسان تر کلسیم می کند، گرم پرتقال به طور متوسط دارای میلی گرم ویتامین C است.

پرتقال برای درمان رماتیسم، نقرس، تصلب شرائین، چاقی، واریس، عرق النساء و درد کلیه مفید است. پرتقال میوه خوبی برای کسانی که دیابت دارند، میباشد. گل انگلستان قهوه ای مقاومت خوبی در برابر یخ زدگی دارد. توجه داشته باشید پرتقال خوب نباید لک های قهوه ای داشته باشد. کسانی که ترشی زیاد معده دارند اگر از پرتقال به عنوان غذا استفاده کننده خوب می شوند. پرتقال ادرار آور است در نتیجه کلیه ها، مثانه، پروستات و مجرای کلیه و مثانه را خوب شستشو می دهد. خوردن حبه سیر خام، ساده ترین راه خلاص شدن از سرفه است، که به خاطر سوزش گلو یا عفونت های تنفسی است.

۷. پوشش نایلونی را از ظرف بردارید. تخم پرتقال له کرده را بصورت ماسک شبها روی پوست بگذارید چین و چروک پوست را برطرف می کند. تخم پرتقال را له کرده و روی صورت بمالند برای رفع چین و چروک مفید است. برای برطرف کرده چین و چروک صورت وشادابی آن قسمت خوراکی پرتقال را روی صورت بمالید و بعد از دقیقه با آب بشوئید . میوه های بسیاری وجود دارند که برای محافظت و حفظ سلامت پوست از پیری بسیار مؤثر هستند. پیشگیری از عفونت های ویروسی از خواص دیگر پرتقال است كه در عصاره آن وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید