روده بزرگ از چه اجزایی تشکیل شده است؟

سابقه ژنتیکی، فرد عامل مهمی در بروز سرطان روده بزرگ است. اگر سن فرد ۵۰ سال یا بالاتر باشد، بیشتر از دیگران در معرض خطر این بیماری قرار دارد. در این بیماری قسمتی از رودهها (معمولا روده بزرگ) فاقد سیستم عصبی داخلی است و در نتیجه به علت عدم اتساع قسمت مبتلا، دفع مواد هضم نشده، امکان پذیر نیست. بوستان ملت از قسمت های مختلف تشکیل شده است و با ورودی بسیار زیبا، پردیس گالری ملت، دریاچه مصنوعی، مجسمه های مفاخر ایران زمین، باغ وحشی کوچک، فضای سبز گل کاری شده و درختانی قدیمی و سر به فلک کشیده در میان دیگر پارک های تهران دلبری می کند.

اطلاعات تماسی که در انتهای این صفحه آورده شدهاند مربوط به اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بوده و ارتباطی با مجموعه دریاچه پارک ملت تهران ندارد. پارک ملت پر از درختان تنومند و قدیمی کاج و سپیدار است که خود قدمت پارک را جار میزنند. آن زمانیکه درختان رخت زرد و نارنجی بر تن میکنند و برگهایشان را عاشقانه بر روی چمنهای سبز پراکنده میکنند؛ پارک ملت زیبایی دو چندانی به خود میگیرد. چه برای کسانی که عاشق هنر هستند و چه برای کسانی که عاشق طبیعت هستند، پارک ملت حرفها برای گفتن دارد.

شاید از خود بپرسید وجود آبنما چه ربطی به فرهنگ دارد! افزایش میزان ابتلا به بیماریهای التهابی روده از زمان جنگ جهانی دوم، مرتبط با افزایش مصرف گوشت در سراسر جهان شناخته شده است که حمایت کننده این ادعاست که مصرف پروتئینهای حیوانی با بیماریهای التهابی روده در ارتباط است. ماشین های کوبنده از تفریحات جذابی است که خاطره شیرین بازی با آنها در ذهن بسیاری از ما باقی مانده است.

مجسمههایی که زاده عمق تفکر و تخیل مجسمهسازان ایرانی هستند و برای فهمیدنشان باید ساعتها به آنها خیره ماند و به فکر فرو رفت. بوستان ملت یکی از جاهای دیدنی تهران است و با 34 هکتار وسعت، یکی از بزرگترین آنها به شمار می رود. این دریاچه با کاجهای سرسبز و گلهای یاس خوشبو تزیین شده است. از اقداماتی که در سالهای اخیر در راستای احیای دریاچه صورت گرفته، احداث سد نرگسی در ۲۰ کیلومتری دریاچه پریشان است. در حال حاضر به استناد بارندگی های اخیر در حوضه آبریز رودخانه هیرمند، سیلاب هایی در این رودخانه جاری گردیده است. اما چیزی که این آبنما را خاص نموده است و در نگاه اول توجه شما را به خود جلب خواهد کرد، وجود تندیسهایی زیبا از بزرگان و مشاهیر ایران است.

علاوه به ایجاد تغییر در نهر جریکه، ایرانیها چهار نهر دیگر به نام های “نهرحاجی شریف”، “نهر شاه گل”، “نهر گلمیر 1” و “نهر گلمیر2” را حفر نموده که هر پنج نهر اکنون 150 مترمکعب آب را انتقال می دهند. پارک ملت با داشتن جاذبههای بسیار و متنوع از جمله: دریاچه مصنوعی، مجتمع سینمایی چهار بعدی، مجسمههای مشاهیر ایرانی و باغ وحش یکی از جذابترین پارکهای تهران به شمار میرود. اگر دوست دارید از پارک ملت تهران بیشتر بدانید، در این مقاله با یومگ همراه شوید. در مسیر گشتوگذار خود در پارک ملت حتما یک لوکومیتو قدیمی توجه شما را جلب خواهد کرد!

حتما نظر و تجربه خودتان از سفر به زابل و دیدن این دریاچه را برای ما بنویسید. رئیس وقت مرکز مطالعات آرتمیای ارومیه در اوایل سال ۲۰۱۳ بیان کرد که سخت پوست آرتمیا در دریاچه ارومیه انقراض شده است و البته این نظر از طرف برخی کارشناسان دیگر رد شد. برای ارزیابی بیمار از نظر عود باید از نشانگرهای تومور کولون (آنتیژن کارسینوامبریونیک) استفاده شود. بسیار از اهالی تهران تنها برای قدم زدن به بوستان ملت میآیند. در سینما چهار بعدی پارک ملت هیجان را به خود تزریق کنید!

با رفتن به سینما چهار بعدی میتوانید شبی هیجانانگیز را برای خود رقم بزنید. با آمدن مغولان، واژه جیحون از رواج افتاد و در منابع جغرافیایی و تاریخی، آمودریا هم به کار رفت (رجوع کنید به ادامه مقاله). چشمه مرغاب اصفهان در سنگهای آهکی کرتاسه به وجود آمده است، که در زیر این نواحی نیز طبقات شیست و شیلی قرار دارد،ارتفاعات قرار گرفته در منطقه نیز مربوط به دوران سوم زمین شناسی بوده و بخشی از کوههای داخلی زاگرس به حساب میآید.

در نزدیکی تالاب پریشان، دریاچه ارژن واقع شده است که بخشی از تالاب پریشان به حساب میآید. ماشین شخصی: اگر دوست دارید با ماشین شخصی خود به پارک ملت بیایید، باید خود را به خیابان ولیعصر، ابتدای بزرگراه نیایش برسانید. در هر ساعت از روز افراد بسیار زیادی با گوشی و حتی دوربینهای حرفهای، مشغول عکاسی در پارک ملت تهران هستند. ایستگاههای جهاد، شریعتی، قیطریه و تجریش، از نزدیکترین ایستگاهها به پارک ملت هستند.

اگر هم به تفریحات آبی علاقه دارید، سری به مقاله تفریحات دریاچه چیتگر بزنید و اجازه بدهید یومگ اطلاعات خود را با شما به اشتراک بگذارد. کمی صبوری به خرج دهید و از آنجا با اتوبوسهای راهآهن و تجریش در کمترین زمان ممکن به پارک ملت برسید و در میان گلهای رنگارنگ، تندیسها و مجسمههای هنری، فوارههای کوچک یک گردش خاطرهانگیز یک روزه را برای خود رقم بزنید. از تندیسهای زیبای این آبنما که بگذریم، پارک ملت دارای مجسمههای زیبای بسیاری است که در گوشهوکنار آن دیده میشوند.

از این رو حفظ و احیای آن بسیار حائز اهمیت است و با از بین رفتن آن مشکلات بسیار زیادی برای منطقه و حتی کشور به وجود خواهد آمد. امروز در مطلبی می خواهیم به گوشه گوشه این پارک تماشایی سری بزنیم و با دیدنی ها و تفریحات آن بیشتر آشنا شویم. یکی از ویژگیهای زیبای پارک ملت، طراحی نامنظم آن است که به سبک پارکهای انگلیسی ساخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید