رود خانه ارس

بیماری التهابی روده یا IBD به گروهی از بیماریها گفته میشود که سبب التهاب جدار روده بزرگ و روده باریک میگردند. جالب است بدانید که رود نیل نقشی اساسی در فرهنگ و آداب و رسوم مصر داشته و دارد و از گذشتگان تمامی رسومات این کشور به هر طریقی با رود نیل گره خورده است، رود نیل برای اهالی سرزمین مصر بسیار مهم و حیاتی و حتی مقدس بوده به طوری که برای آن سرودها و دعاهای بسیاری ساخته شد.

5- شرکت های تحقیقاتی روی شیوه جدید آبیاری کشاورزی کار کردند و میزان آب مصرفی کشاورزی 41 درصد کمتر شد، به طوری که دراین کشورها خطر کم آبی نسبت به دیگرکشورهای مشابه آنها ۷سال عقب تر می افتد. بیشتر آن ها خانه های تابستانی و کلبه های ماهیگیران هستند، اما حدود هفتاد خانواده به صورت دائمی در آن زندگی می کنند. به همین خاطر به این فکر افتادیم مقاله ای تولید کنیم و در آن لیستی از مکانهای ماهیگیری در تهران را معرفی کنیم و در اختیار علاقمندان ماهیگیری در تهران قرار دهیم.

این قسمتی از طرح آنها برای تبدیل شدن به برترین تولید کننده پنبه در جهان بود. در این دریاچه یک کلوپ ماهیگیری به نام بام لند وجود دارد که مجهز به امکانات لوکس و پیشرفته از جمله فروشگاه اختصاصی لوازم ماهیگیری می باشد. از دیگر امکانات موجود در کلوپ ماهیگیری بام لند تهران می توان به 32 جایگاه ماهیگیری، آموزش اولیه ماهیگیری به همراه فیلم های آموزشی، سرویس کیترینگ و همچنین پذیرایی با انواع نوشیدنی های گرم و سرد اشاره کرد. سد لتیان در 25 کیلومتری شمال شرق تهران و بر روی رودخانه جاجرود قرار دارد و یکی از بهترین گزینه ها برای ماهیگیری در تهران است، چون هم نسبت به سایر مکان ها برای ماهیگیری اطراف تهران به شهر نزدیک تر بوده و دارای محیط بسیار زیبا، با آب و هوای مناسب می باشد.

برای این دسته از افراد می خواهیم به سه مورد از دریاچه های موجود در شهر تهران اشاره کنیم که برای رفتن به آن ها نیازی به برنامه ریزی سفر یک روزه نداشته و به راحتی قابل انجام است. و سراسیمگی روی داده بود تا آن که ربعی از شب منقضی گردیده بود که با بعضی از رفقا در کمر کوه به مثابة ایوانی طولانی بود رفته، اقامت نمودیم. جالب است بدانید که ماهی های کپور این دریاچه حدود 3 الی 12 کیلو وزن دارند و وزن قزل آلاهای موجود در آن نیز حدود 800 الی 1200 گرم می باشد.

در گذشته این سد محل زییست ماهی های کپور، قزل آلا، قزل آلای رنگین کمانی، قزل آلای خال قرمز، ماهی سفید، ماهی کراس و زردپر بوده اما در حال حاضر فقط ماهی سفید، کپور، زردپر و کراس در آن مشاهده می شود و این در حالی است که تا چند سال اخیر ماهی قزل آلا از ماهی های معروف موجود در سد لتیان به شمار می رفت اما امروزه اصلی ترین ماهی که در این سد صید می شود، ماهی کپور است. در آب این رودخانه ها ماهی خال قرمز و قزل آلای رنگین کمان بیشتر از دیگر گونه های آبزیان یافت می شود به همین خاطر است که این منطقه بین ماهیگیران از محبوبیت زیادی برخوردار می باشد.

جاجرود یکی از زیبایی های طبیعی شرق تهران است که 2 کیلومتر جلوتر از آن منطقه ای به نام کمرد و روستایی به همین نام نیز در این منطقه وجود دارد. اینجا غرفههایی برای کرایهدادن دوچرخه وجود دارد و میتوانید هر نوع دوچرخهای که خواستید کرایه کنید. در سفرتان به هامون میتوانید از جاهای دیدنی سیستان و بلوچستان، مانند چاه نیمه در زهک، شهر زابل، شهر سوخته، دهانه غلامان، قلعه کک کهزاد و کوه خواجه نیز دیدن کنید. اگر نفخ یا گاز مشکل اصلی شماست از غذاهای مبتنی بر جو بیشتر استفاده کنید. گویند که وی از آغاز نابینا بود، اما با بررسی پروفسور گراسیموف (1970 م) بر جمجمه و استخوانهای وی آشکار گردید که در دوران پیری با فلز گداخته ای چشم او را کور کرده اند، برخی استخوانهایش شکسته بود و در بیش از 80 سالگی درگذشت.

مدیر سابق طرح حفاظت از تالابهای ایران خاطرنشان میکند: گره کور احیای تالاب گاوخونی، نبود شناخت کامل از ارزشها و کارکردهای آن است، بهرغم اینکه بارها صحبت شده که این تالاب ظرفیت تبدیلشدن به کانون انتشار ریزگرد را دارد و بهویژه با تخریب آن نرخ مهاجرت از روستا به شهر اضافهتر میشود، سطح اقتصادی مردم پایینتر میآید، فرصتهای معیشتی از دست میرود و بهداشت و سلامت مردم در اثر ریزگردها بسیار آسیب میبیند و … او برج و باروی شهر و دیوارهای گچمالی شده آن را توصیف میکند و میگوید که: «همچون قویی سفید» به نظر میآید.

ولی راستش را بخواهید با رفتن به دریاچه ارواح نه تنها دچار وهم و ترس نمیشوید بلکه غرق در آرامش و مبهوت زیبایی اطراف میشوید و یکی از بهترین سفرهای عمرتان را تجربه میکنید. زیباییهای شمال کشور عزیزمان ایران تنها در دریا و جنگلهای آن خلاصه نمیشود. از مشرق به فلات ایران، در مغرب به صحرای شام، در شمال فلات آناتولی و در جنوب به خلیج فارس، محدود است. سد ماملو در 45 کیلومتری جنوب شرق تهران و بر روی رودخانه فصلی دماوند و رودخانه جاجرود قرار دارد.

یکی از مناطق معروف برای ماهیگیری در تهران، دریاچه پارک المهدی است که در ضلع جنوب شرقی میدان آزادی واقع شده و دسترسی به آن بسیار سریع و راحت می باشد. ساخت این سد برای مصریها به مثابه یک کابوس میتواند باشد. مصرف منظم فیبر با پاکسازی روده بزرگ، میتواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ کمک کند. اروندرود به خواست هرمز، روان شد و به پیش تاخت. در واقع این روش برای حفظ محیط زیست ارائه شد که با اجرای آن افراد هم می توانند از لذت ماهیگیری بهره مند شوند و هم آسیبی به محیط زیست داخل دریاچه نمی زنند.

رود اترک رودی خروشان و سیلگیر است که از کوههای هزار مسجد روستای یدک در خراسان رضوی شهرستان قوچان سرچشمه گرفته و در طول مسیر پس از گذر از دشتهای قوچان، شیروان و بجنورد در ناحیهی چات، مرز ایران و ترکمنستان جاری میشود، پس از آن وارد خاک جمهوری ترکمنستان شده و به دریای خزر میریزد. بیشتر بدانید: نسن در واقع از دو دورخانه به نام های لابشم و آزادکوه تشکیل می شود که در محل تلاقی این دو رودخانه روستای نسن ساخته شده است. در این روستای زیبا آبشاری به طول 1 کیلومتر قرار دارد که از صخره ای با ارتفاع کم به پایین می ریزد.

اما دغدغه ای که ماهیگیران و دوستداران ماهیگیری همواره با آن رو به رو هستند، پیدا کردن مکان مناسب و عالی برای ماهیگیری است، جایی که هم ماهی های مختلفی برای صید داشته باشد و هم محیط زیبا و دلنشین برای استراحت و داشتن یک آخر هفته خوب. دریاچه بایکال در شرق سیبری واقع شده و چندین رکورد به نام آن ثبت شده؛ با قدمت ۲۰ تا ۲۵ میلیون سال، قدیمی ترین دریاچه آب شیرین موجود بر روی کره زمین است. ماهیگیری علاوه بر تفریح، ورزشی برای سلامت روح و جسم می باشد و برای افراد پر مشغله، ماهیگیری می تواند مانند یک داروی آرامبخش عمل کند!

دیدگاهتان را بنویسید