شهر وندان هرات را اقوام تاجیک

پیشگیری از عفونت های ویروسی از خواص دیگر پرتقال است كه در عصاره آن وجود دارد. جدول2- اثرات سطوح مختلف عصاره بارهنگ کبیر بر عملکرد رشد و تغذیه­ی بچه ماهی کپور معمولی در یک دوره ۴۵ روزه، با میانگین±انحراف معیاری بیان گردیده است. پرتقال با گوشت و ماهی سازگار نیست ، ساعت بعد از خوردن ماهی خورده شود. 13- پرتقال گرچه اسیدی است ولی خاصی قلیایی به بدن می دهد و برای كسانیكه گوشت زیاد مصرف می كنند و بدنشان اسیدی شده است مفید است.

آب پرتقال سرشار از الیاف فیبر است به ویژه اگر با گوشت میوه مصرف شود. آب پرتقال سرشار از ماده مغذی گیاهی لیمونوئید است که آن هم دارای خواص ضد سرطانی می باشد. اسید معده، ماده شیمیایی است که برای تجزیه غذا در معده تولید میشود. متخصصان تغذیه که توصیه به دریافت «مطلوب تغذیه ای» دارند، دریافت 400 میلی گرم برای افراد بین 25 تا 50 سال و 800 میلی گرم برای افراد بالای 50 سال را دارند. لذا به مادران باردار مصرف منابع اسیدفولیک از جمله پرتقال توصیه می شود.

خصوصاً در افراد گیاهخوار افزایش مصرف غذاهای غنی از «ویتامین C» از قبیل مرکبات، برای کاهش خطر ابتلا به کمبود آهن که سبب کم خونی می شود، ضروری است. در کنار انواع غذاهای گوشتی، به منظور افزایش جذب آهن غذا، از پرتقال یا آب آن استفاده کنید، خصوصا افزودن آب پرتقال به مرغ آب پز بسیار طعم خوبی به غذا خواهد داد. گل حناطی قهوه ای به دلیل ضعف ایمنی خوبی نسبت به انواع بیماری ها حساس است. با پرتقال شیرین یا ترش می توانید مربا، ژله، شربت یا حتی سس پرتقال درست کنید که تمام آنها بسیار لذید هستند حتی سس پرتقال طعم دهنده خوبی برای خوراک هاست و در خورش ها نیز می توانید استفاده کند، خلال پوست پرتقال را می توان در خوراک ها استفاده کرد.

چهارم: روایتی است که مرحوم کلینی از امام حسین7 نقل میکند که وقتی حضرت میخواست به سمت عراق حرکت کند، وصیتی به همراه تعدادی نامه به اٌمّ سلمه داد و به ایشان فرمود: «وقتی بزرگترینِ فرزندانم سراغتان آمد، اینهایی را که به شما دادم، به ایشان بدهید». در ادامه به شما پیشنهاد میکنیم که آبمیوه گازدار انگور قرمز عالیس را بشناسید. برای استفاده بهتر از مواد غذایی پرتقال، پوست زرد آن را بگیرید و پوست سفید و پره های داخل آن را بخورید زیرا در پوست سفید آن مواد معدنی زیادی وجود دارد که اثر اسیدی پرتقال را خنثی می کند.

14- برای استفاده بیشتر از مواد غذای پرتقال بهتر است كه پوست زرد رنگ آنرا بگیرید و با پوست سفید و پره های داخل آن بخورید زیرا در پوست سفید آن مواد معدنی زیادی وجود دارد كه اثر اسید موجود در پرتقال را خنثی می كند. این امر به ویژه برای زنان قبل از یائسگی که از طریق قاعدگی آهن از دست می دهند و کسانی که رژیم غذایی گیاهی را دنبال می کنند بسیار مهم است، زیرا آهن به راحتی از منابع گیاهی جذب می شود.

زیرا شما به جای پیروی از عقل، دل به احساسات خود سپرده و در این مسیر برای لذت بردن، حتی ممکن است کاری اشتباه و خطا نیز انجام دهید! بعد از اینکه کامل هم زدید ، آن را در فریزر قرار دهید و سه بار در روز به اندازه یک قاشق غذاخوری از آن میل کنید. این عمل را در فصل بهار تا اواخر فصل تابستان انجام دهید . انجام کارهای منزل فعالیت جسمی شما را بیشتر میکند و زمان نشستن روی مبل را کاهش میدهد. در یکی از مطالعات انجام شده مشخص شد افرادی که ۴۰۶۹ میلی گرم پتاسیم در روز مصرف کرده بودند ۴۹ درصد کمتر از سایر افراد به خاطر بیماری قلبی جان خود را از دست می دادند.

کسانی که وزن زیاد دارند اگر رژیم پرتقال بگیرند مفید است یعنی هر ساعت یک عدد پرتقال به عنوان غذا به مدت روز بخورند. پرتقال ترش میل جنسی را کاهش میدهد؛ بنابراین در گرم مزاجانی که میل جنسی شدید و توفنده دارند میتواند سودمند باشد. یادتان باشد که فیبر موجود در این میوه می تواند از بروز نفخ و درد های شکمی نیز پیشگیری کند بنابراین خوردن پرتقال در بارداری خالی از لطف نمی باشد. پرتقال برای درمان رماتیسم، نقرس، تصلب شرائین، چاقی، واریس، عرق النساء و درد کلیه مفید است. نوشیدن روزانه یک لیوان آب پرتقال بهتر از سایر انواع مرکبات در پیشگیری از تشکیل مجدد سنگ کلیه موثر است.

پرتقال تصفیه کننده خون و پاک کننده کلیه ها می باشد. و این باعث می شود که یکی از محبوب ترین درختچه ها باشد که در باغبانی زینتی استفاده می شود. برای کسانی که سرما خورده اند آب یک عدد پرتقال را با آب جوش مخلوط نموده با یک قاشق عسل میل کنند. برای کوددهی باغهای انگور از اوره استفاده میشود که میتوان آن را به عنوان کودبرگی با غلظت یک درصد هم اضافه کرد.

از جوشانده پوست پرتقال برای آرام کردن سرفه می توان استفاده کرد آب اول آن را بیرون ریخته سپس با آب تازه می جوشانیم و با عسل میل شود. هر انگوری كه به دیدار سرخ نماید، دلیل بر عز و جاه كند و هر انگوری به دیدار سیاه نماید، دلیل بر غم و اندوه كند و هر انگوری كه شیرین تر و تازه تر بود، دلیل بر مال و جاه نماید و عز وی بیشتر گردد. اگر خواب ببینید که کسی از باغ انگور شما دزدی می کند، کسی به مال شما آشکارا چشم طمع دارد.

بسیاری از غذاها میتوانند با کاهش انعطاف پذیری عضله ای که مری را از معده جدا میکند، مدت زمانی را که غذا در معده می ماند افزایش دهند یا باعث شوند معده اسید بیشتری تولید کند، در نتیجه علائم رفلاکس اسید بدتر میشود. اسموتی یا شیک هایی که با انبه یا هلو آماده شده اند و حاوی شیر نیمه چرب یا ماست کم چرب بدون شکر هستند هم خوراکی خوشمزه ای در دورانبارداری هستند و هم نیاز بدن به بتاکاروتن و ویتامین A را تامین می کنند. کسانی که یبوست دارند پوست یک عدد پرتقال را به مدت نیم ساعت بجوشانند و آب آن را بیرون ریخته سپس مجدداً همان پوست را با یک لیتر آب و گرم شکر به مدت دقیقه بجوشانند و صبح ناشتا یا سه ساعت بعد از شام یک لیوان میل کنند.

طرز استفاده بدین صورت است كه یك عدد پرتقال و 3 عدد لیموترش را پوست كنده و به قطعات كوچك تقسیم كنید بعد آنرا داخل دیگی ریخته و به آن نیم لیتر آب اضافه كنید و بمدت 10 دقیقه بجوشانید. در یک منطقه سردسیر با تابستان های گرم به 500 میلی لیتر آب و در مناطق بسیار گرم تا 1400 میلی لیتر آب نیاز دارد. هر یک فنجان آب انگور میزان ۱۵۰ کالری و خیلی کم چربی دارد. و هر ان کس که در یک روز دوبار طعام خوردن عادت دارد اگر به یک بار باز اید ضعیف شود و اگر یک عادت دارد به دو بار کند هم ضعیف شود و کاهل گردد و کسی را که معده گرم باشد صفرا در وی تولد کند او را به اول روز چیزی اندک باید خوردن .

انگور برای فشار خون بالا هم مفید است و باید منظم مصرف شود. در بهار و تابستان ، نور خورشید و دمای بالا تأثیر مثبتی در رشد و نمو نهال ها دارد. بنابراین مصرف مرکبات به حفاظت از عدسی ها در برابر آب مروارید کمک می کند. سرماخوردگی : دریافت کافی «ویتامین C» به کاهش شدت علایم سرماخوردگی و طول مدت آن کمک می کند. کسانی که میگرن دارند از دم کرده برگ پرتقال به روش دم کرده میل کنند. دم کرده برگ درخت پرتقال بی خوابی را برطرف می کند گرم برگ پرتقال در سی سی آب به مدت دقیقه دم کرده با عسل شیرین میل شود.

ایرانیها علاوهبر میوه انگور از برگ مو برای تهیه غذای لذیذی به نام دلمه هم استفاده میکنند. پوست پرتقال دارای مواد مغذی گیاهی به نام نوبیلتین و تنجرتین است که سبب متوقف کردن حملات سلول های سرطانی می شود. سرطان: پرتقال و آب آن سرشار از ماده مغذی گیاهی هسپریتین (hesperitin) هستند. هنگام صبح که با شکم خالی آب پرتقال بنوشید، مواد مغذی موجود در آن به سرعت جذب بدن می شوند.

کسانی که می خواهند لاغر شوند هر صبح پرتقال میل کنند. سوء هاضمهای را که از ضعف مزاج باشد برطرف میکند. مزاج پرتقال شیرین سرد و تر و مزاج پرتقال ترش سرد و خشک است. طبع پرتقال سرد و خشک است. برای سرد مزاجها در این مورد مفید نیست. تخم پرتقال را له کرده و روی صورت بمالند برای رفع چین و چروک مفید است. ۱۲٫ آبانگور بخاطر ارزش درمانی بالایی که دارد، در درمان آسم بسیار مفید شناخته شده است. پرتقال به اشخاص کم خون اشتها می دهد و بخاطر ویتامین ث باعث رفع کم خونی می گردد. ترشحات اسید معده را زیاد میکند و عمل هضم را آسانتر میسازد و اشتها را تجدید میکند.

علاوه بر این گزارش سازمان جهانی سلامت با عنوان «تغذیه و پیشگیری از بیماریهای مزمن» منتشر شده است نشان میدهد مصرف مرکبات همچنین از ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی پیشگیری میکند. نوشیدن شیر زعفران به بهبود رنگ کودک کمک میکند. بسته نشدن لوله عصبی در جنین: پرتقال دارای فولات است که به همراه قرص های اسید فولیک به پیشگیری از بروز اسپینا بیفیدا (بسته نشدن لوله عصبی) در جنین کمک می کند. به این ترتیب یکی از روش های پیشگیری از ابتلا به سرطان روده بزرگ، مصرف منظم و فراوان انواع مرکبات است. «ویتامین C» به پیشگیری از گاستریت (نوعی التهاب لایه های پوششی دیواره معده) که خود عاملی برای تشکیل سلول های سرطانی در معده است، کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید