صفر تا صد سفر شیراز

هتل پارس شیراز یکی از لوکس ترین هتل های شیراز می باشد که در سال ۱۳۸۱ افتتاح شده است. آبشار مارگون به دلیل قرار گرفتن در دره ای با شیب بالا، فضای کمی برای نشستن دارد و همین مسئله سبب می شود تا در فصل های پر مخاطب، نشستن در کنار آبشار با مشکلاتی مواجه شود. انتخاب هواپیما هزینه مسافرت را کمی بالاتر میبرد اما شما در سریعترین زمان ممکن به مقصد خواهید رسید. بازارها و مرکز خرید های تجاری و تفریحی شهر نرگس ها دست کمی از جاذبه های آن نداشته و بهترین مکان برای خرید و تفریح به شمار می روند.

وجود فضایی امن و مناسب برای پیک نیک باعث شده که در آخر هفتههای این مکان شلوغ باشد. برای دیدن این موزه زیبا باید به محله لب آب و خیابان قاآنی بروید. این محله برای زندگی بسیار مناسب است و قبلا در این محله اعیان و اشراف شیرازی زندگی میکردند و شغل بیشتر آنها چوبفروشی بوده است. این دشت پهناور در میان کوهستانهایی که در میان آنها چشمهها و آبشارهای زیادی است قرار گرفته و از همین رو بسیار سرسبز و زیبا میباشد. این روزها کوه دراک در میان منطقه حفاظت شده قرار دارد تا از حیوانات بومی این منطقه در برابر شکار غیر مجاز محافظت شود.

همین امر سبب داد و ستد کالا میان عشایر، کشاورزان و باغداران می شده تا معیشت خود را به دست بیاورند. با کیفت ترین غذاها و موسیقی سنتی زنده در این رستوران برگزار می شود که همین علت، سبب شده تا بسیار محبوب گردشگران باشد. اگر به دنبال بهترین رستوران های شیراز برای چشیدن دستپخت اصیل شیرازی هستید، سری به این مطلب بزنید. برای کسانی که به دنبال یک هتل لوکس میگردند، هتل پنج ستاره چمران گزینه خوبی است. اگر به دنبال هتل ارزان در اصفهان هستید هتل پارت گزینه خوبی است.

اگر به شهر یزد سفر کردید حتماً روغن کنجد بخرید. اگر میخواهید مجموعهای از پدیدههای زمینشناختی مختلف را در یک جا ببینید به ۶۰کیلومتری غرب شیراز بروید. تمرکز بیشتر این مکان بر روی جمع آوری متعلقات تاریخی هنر موسیقی میباشد و در آن میتوانید انواع سازهای اصیل و قدیمی ایران و جهان را ببینید. نوعدوستی، وحدت و انسجام اهالی شهر یزد را در مراسم مذهبی مخصوصاً در روز عاشورا میتوانید به چشم ببینید. آب جمع شده در پشت این سد دریاچه بسیار زیبایی را به وجود آورده که در اطراف آن مناظر بسیار زیبایی به چشم میخورند. در فصل بهار این تنگه پر از آب است و کوههای اطراف آن بسیار سرسبز و زیبا هستند.

در این تنگه یک رودخانه زیبا در جریان است آب آن از درون چشمههای رشته کوه سپیدان تامین میشود. در ضمن علاوه بر آثار تاریخی و متنوع این مکان دارای آب و هوای کوهستانی و چشمههای پر آب است که همواره علاقمندان به طبیعت را به سمت خود جذب میکند. چشمه جوشک در روستای قصرقمش از چشمههای بزرگی است که باغهای روستاهای بسیاری را آبیاری میکند. این چشمه که در شمال غرب شهر شیراز واقع شده در چشمه رودخانه اعظم است و آب باغهای میوه در روستاهای زیر دست خود را تامین میکند.

همچنین با رفتن به این مکان اطلاعات ارزشمندی در خصوص پیشینه تاریخی ایران به دست خواهید آورد. ظرافت سنگهای تراشیده شده و نقش هایی که در این مکان میبینید قطعاً در نگاه اول شما را نبوت خود خواهد کرد. در بهار که به شیراز بروید، بوی خوش بهارنارنج در سعدیه شما را ساعتها مسحور و دلباخته خود میکند. این بند که بالای رودخانه قره آقاج ساخته شده، در بین دو کوه بلند قرار گرفته و هر ساله بازدیدکنندگان زیادی را به سمت خود جذب میکند.

سعدی شیرازی هم با دو اثر معروف خود با نامهای «گلستان» و «بوستان» پای ادبیات فارسی را به باغ جدیدی از نثر و نظم باز کرد. موزه خاتم در خانه سعادت شیراز واقع شده و این روزها به دو منظور مورد استفاده قرار میگیرد. یکی دیگر از جاهای دیدنی شیراز که همواره مورد توجه علاقه مندان به طبیعت قرار گرفته، غار پری یاغی است. هر سه پیشه کاملاً در ارتباط با طبیعت هستند. این جاذبه طبیعی در شمال غربی سپیدان قرار گرفته و حدود ۹۰ کیلومتر با شیراز فاصله دارد. روستای قلات در فاصله ۳۶ کیلومتری از شیراز و در جاده سپیدان قرار دارد.

برای دسترسی به آبشار مارگون باید به جاده یاسوج-اقلید بروید. یکی از جاهای دیدنی شیراز برای علاقهمندان به کوهنوردی و طبیعت گردی، کوه دراک است که با نامهای کوه مادر، کوه مستسقی یا کوه برفی نیز شناخته میشود. به همین دلیل گفته می شود قطعاً بازدید از این منطقه برای دوستداران طبیعت تجربهای به یادماندنی خواهد بود. برای بازدید از موزه پارس باید به خیابان زند و باغ نظر بروید. از آنجایی که قلات در منطقهای ییلاقی قرار گرفته، آب و هوای بسیار خوبی دارد و در طبیعت اطراف آن برای بازدید کنندگان دلپذیر و شیرین خواهد بود.

یکی از مناطق ییلاقی اطراف شیراز که طبیعت بسیار زیبا و خیره کنندهای دارد، تنگ دم اسب میباشد. این پارک کوهستانی که در دامنه غربی کوه دراک و در کنار محل قرارگیری سد تنگ سرخ قرار دارد، یکی از مکانهای تفریحی شیراز است. یکی از پرطرفدارترین مراکز تفریحی شیراز که وسعتی در حدود ۲۵۰ هکتار دارد، پارک جنگلی پالایشگاه است. یکی از جاهای دیدنی اطراف شیراز که طبیعت باشکوه و زیبایی دارد، تنگ تیزاب است. حضور کویر و تالاب در کنار هم تصویری ناب و منحصر به فرد از طبیعت را نقش زده است که دیدار از آن بسیار ارزشمند و باشکوه در نظر جلوه میکند.

دریاچه هفت برم یکی از جاهای دیدنی شیراز و استان فارس است که مناظر زیبای اطراف آن قطعاً علاقمندان به طبیعت را شگفت زده خواهد کرد. ستاره فارس: یکی دیگر از مراکز خرید بسیار خوب در شیراز ستاره فارس نام دارد و دارای قیمت های منصفانه تری نسبت به سایر مراکز خرید است. این موزه که در خانه زینت الملوک برپا شده درون خود مجسمه ها، ماکتها و نقاشیهایی از مشاهیر و بزرگان ایران و به خصوص استان فارس را جای داده است. مراکز خرید شیراز شامل مراکز و بازارهای سنتی، لوکس و بازارهای محلی میشوند؛ بنابراین شما میتوانید با توجه به بودجهای که برای خرید در نظر گرفتهاید، به مراکز خرید شیراز رفته و اوقات خوشی را با بازارگردی در این شهر تاریخی برای خود رقم بزنید.

بنابراین شاید به همین علت باشد که کمتر به آیینهای باستانی ارج مینهیم. وجود ستونها و قندیلهای آهکی فضای بسیار خاصی را درون این غار به وجود آورده و تقریباً از تمامی بخشهای ساختمان آب خنک و زلالی میچکد که باعث میشود هوای درون آن بسیار خنک و مطبوع باشد. این دریاچه از هفت قسمت مختلف تشکیل شده که چهار مورد از آنها دائماً پراب هستند و مابقی در فصول خاصی از سال آب دارند. این مکان شباهت زیادی به ساختمانهای دوران ساسانی دارد و در قسمت بالایی کوه دروازه قرآن ساخته شده است.

سد درودزن به عنوان قدیمی ترین سد خاکی خاورمیانه شناخته میشود و همین باعث شده که این مکان یکی از جاهای دیدنی شیراز به شمار رود. یکی از جاهای دیدنی شیراز برای علاقه مندان به مناظر طبیعی زیبا، چشمه جوشک میباشد که در محدوده روستای قصر قمشه قرار دارد. پ.ن اول: مسجد جامع در شهر اصیل و تماشایی یزد بدون شک یکی از دلنوازترین و تحسینبرانگیزترین بناهای تاریخی است که از دوران گذشته برای امروز ما به یادگار باقی مانده است. فواره چهار ضلعی در هر سمت خود درگاهی جای داده است و گفته میشود که در زمانهای قدیم از این مکان برای دیدهبانی و اطلاع رسانی استفاده میکردند.

در دوران قدیم وقتی دیده بانها در این مکان قرار میگرفتند دید بسیار گستردهای از تمام شهر داشتند و همین کمک میکرد تا بتوانند به راحتی مراقب قسمتهای مختلف قلمرو باشند. دفاع آن حدود ۲۹۰۰ متر از سطح دریا میباشد و یکی از نکات جالب در خصوص آن، برف سپیدی است که از اوایل آذر تا اواخر اسفند روی آن را پوشانده است. قدمت این موزه به عهد قاجار و اوایل پهلوی باز می گردد و در جوار بقعه بی بی دختران احداث شده است. توکن نام بلیت اعتباری مخصوص شیرازی هاست که قابلیت شارژ مجدد دارد و برای پرداخت بلیت مترو مورد استفاده قرار می گیرد.

در تمام سطح شهر اتوبوس ها در مسیرهای مختلف حرکت می کنند و برای استفاده از اتوبوس می توانید از کارت های اعتباری برای پرداخت هزینه بلیت اتوبوس استفاده کنید. ورود به غار باید یک مسیر سرازیری را طی کنید تا به کف آن رسیده و از فضای بسیار زیبای درون آن شگفت زده شوید. حضور در خانههای البرز هم، دیگر مسیری است که شما را قادر میسازد تا محصولات را از نزدیک مشاهده کرده و مشاوره رایگان دریافت کنید و از ویژگیها و نحوه عملکردی محصولات آشنا شوید. در این پارک وسایل بازی متنوع، فضای زیبا و محیطی مناسب برای پیاده روی وجود دارد و باعث میشود بتوانید ساعتی را در آنجا به خوشی سپری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید