صنعت گاو شیری

اگر این مسئله برای شما اولویت دارد، از انواع مواد شیرین دوری کنید، زیرا هر فنجان آن­ها دارای ۲۰ گرم کربوهیدرات است. درحالی که این مواد افزودنی سالم نیستند، اما برخی از افراد ترجیح می­دهند از آن­ها دوری کنند. در آیین میتراییسم، کشتن گاو نماد رهایی از نفس و شهوت بود و گویی برای اتحاد با ایزد مهر انجام می گرفت. بر خلاف عقیده کشیشها قائل بحرکت زمین بدور خورشید بود وبا این نظریه آب پاکی بر عقاید و افکار باطل و پوسیده کشیشهای مسیحی میرفت.

در خصوص مصرف هرگونه داروی گیاهی و دمنوشهای گیاهی باید محتاط بود. مرغ ها و خروس ها در اکثر اوقات آب آشامیدنشان را با مدفوع خود آلوده می کنند به خصوص مرغ های محلی باید همیشه سعی کرد آب پاکی در اختیارشان قرار داد برای جلوگیری از بیماری عفونی . مرغ و خروس نژاد سبرایت از دسته مرغ و خروسهای جنگجو میباشد. جوجه خروس را چگونه بدون کسو آموزش دهیم؟ در حاليكه با گاوآهنهاي دوطرفه ( بدون تقسيم مزرعه به قطعات كوچك) چون شخم از يك ضلع مزرعه شروع ميشود هميشه خاك به يك طرف ريخته شده و هيچگونه جوي و پشته در وسط زمين ايجاد نميشود و زمين ناهمواري پيدا نميكند.

در خیش های شکاف دار حدود 50 درصد از سطح خیش حذف می شود از این رو برای شخم خاک های بسیار چسبنده توصیه می شود. برای کشت دیم، نیاز چندانی به تسطیح نیست مگر اینکه ناصافی های زمین بسیار شدید باشد. امتیاز 5/1 برای گاوهایی که 2-1 ماه از از گوساله زاییشان گذشته است مطلوب نیست، چون در این مرحله از دست دادن انرژی هماهنگ با مصرف غذا نیست (بالانس منفی انرژی). آقای عامری لابد همکارش بودند (یکنفر از نمایندگان – شاگرد بودند) چطور شاگرد بودند ۱۹۰۹ که چهل سال پیش بیشتر نیست (خنده نمایندگان) در این کتاب راجع به روشهای استعماری انگلستان به تفصیل بحث کردهاست و این هم چیزی نیست که دو مرتبه از خودش در آورده باشد اینها یک چیزهایی است که در کتابهای خود انگلیسها نوشته شده و بحثها شدهاست که کدام روش را انتخاب کنند.

گویا از آن زمان جغد را پرندهای شوم نامیدند. آگاو ویکتوریا پس از مدت زمان حدود 20-30 سال رشد تولید گل میکند که پس از پایان دوره گلدهی گیاه از بین می رود . شیر کینوآ از آب و گیاه کینوآ درست شده است. شیر کنف از دانه­های گیاه شاهدانه درست شده است. دانه­های شاهدانه دارای مقداری تتراهیدروکانابینول (THC) می­باشد. در مقایسه با دیگر شیرهای غیرلبنی، دارای مقدار متوسطی پروتئین، کالری و کربوهیدرات است.

به همین دلیل نسبت به دیگر شیرهای غیرلبنی گران است و به سختی می­توان آن را در قفسه­ سوپر مارکت­ها پیدا کرد. به دلیل اینکه سرشار از پروتئین با کیفیت بالا می­باشد، گزینه­ مناسبی برای گیاهخواران است. هر دو، بیماری استخوان هستند که در آنها ماتریکس آلی استخوان به دلیل نقص در معدنی شدن آسیب می بیند.ویتامین D در گاو شیری و به طور کلی در تمام پستانداران یک پیش هورمون است بدین معنی که این پیش ماده برای تولید هورمون ۱، ۲۵- دی هیدروکسی ویتامین D که تنظیم کننده متابولیسم کلسیم است، ضروری می باشد.

خاستگاه جزیره ای به همین نام در فرانسه ـ رنگ آهویی روشن یا تیره که ممکن است لکه های سفید هم داشته باشد ـ زود رس با جثه کوچک ـ نژادی ارام و عادت پذیر ـ استعداد چریدن ضعیف ـ رنگ شیر و چربی بدن زردرنگ ـ از نظر تولید گوشت اهمیت ندارد ـ وزن متوسط گاو بالغ ۴۹۹ و گاو نر ۸۱۶ کیلو گرم ـ مقدار تولید شیر در یک دوره لاکتاسیون ۴۸۰۸کیلو با ۵ درصد چربی دارد . رنگ تخم مرغ های نژاد فنیکس سفید رنگ و کوچک است، جوجه های تازه متولد شده این نژاد رنگ قهوه ای دارند و بر روی بدن آن ها راه راه های قهوه ای تیره وجود دارد.

سایت دامداری ، سایت تخصصی آگهی های فروش حیوانات زنده و خدمات دام ، از قبیل فروش گوسفند ، فروش بز، سگ ، گربه ، گاو ، اسب ، ماهی و آکواریوم ، زنبور ، عسل ، مرغ ، خروس ، پرنده ، جوجه ، تخم مرغ و سایر حیوانات و پرندگان و خزندگان ، و خدمات و لوازم حیوانات زنده میباشد .کاربران میتوانند با درج آگهی رایگان، اقدام به فروش حیوانات و دام های خود نموده ، و از خدمات سایت دامداری استفاده نمایند . در میان انواع مرغ زینتی و انواع خروس زینتی، این مورد از وزن بیشتری برخوردار میباشد.

زادگاه این پرنده کشور ماداگاسکار می باشد، به همین جهت به آنها خروس لاری ماداگاسکار نیز گفته می شود و از لحاظ قدی بین ۳ الی ۵ دانگ وجود دارند. دامنه دمایی ایده آل برای گاوهای شیری بین 5/3 تا 5/18 درجه سانتیگراد می باشد. در مطالب قبلی در مورد مدیریت تغذیه برای گوساله ها با شما صحبت کردیم اما در این مطلب قصد داریم بهترین مواد غذایی که میتواند به افزایش سرعت پروابندی گاوهای شیری و گوشتی کمک کند را به شما معرفی کنیم.

در جیره غذایی گاوهای شیری باید از خوراکی های متنوعی استفاده کرد تا اشتهای دام زیادتر شود. بدن شما نمی­تواند امگا ۳ و امگا ۶ را تأمین کند، بنابراین باید آن­ها را از مواد غذایی دریافت کند. در هنگام جایگزین کردن، چه چیزی را باید در نظر داشت؟ کاهش این دو در جیره سبب کاهش فیبر موثر جیره شده، در نتیجه باکتریهای سلولایتیک فعالیت کمتری برای تولید اسیداستیک خواهند داشت. کاهش تولید شیر، کاهش کیفیت شیر، هزینۀ کارگر اضافی، افزایش نرخ جایگزینی گاو، هزینۀ دامپزشک و هزینه های درمان همه اهمیت کنترل موثر بیماری را تقویت می کنند. تخم های نطفه دار این گروه بهترین تخم ها برای استفاده در دستگاه های جوجه کشی میباشد وبه طور قطعی دارای راندمان بالای 90 درصد بوده لذا تخم هااز لحاظ تازگی و نطفه داری کاملا تضمین شده میباشند.

شیر کنف طعمی شیرین و مغذی دارد و دارای بافت نرم و آبکی است و به عنوان بهترین جایگزین برای شیرهای سبکتر مانند شیر بدون چربی درنظر گرفته میشود. این نوشیدنی به عنوان ماده­ مغذی نسبتا متعادل به حساب می­آید. این شیر غیرلبنی گزینه­ خوبی برای گیاهخواران است زیرا یک لیوان از آن، ۳-۲ گرم از پروتئین با کیفیت بالا و تمام آمینواسیدهای اساسی را تأمین می­کند. و در آخر، شیر کنف دارای کربوهیدرات پایین است، بنابراین گزینه­ مناسبی برای کسانی است که می­خواهند کربوهیدرات کمی مصرف کنند. شیر کنف گزینه­ مناسبی برای گیاهخواران است زیرا منبعی از پروتئین­ها با کیفیت بالا و دو اسید چرب اساسی می­باشد.

مقدار کلسیم: شیر گاو سرشار از کلسیم است، که برای سلامت استخوان و جلوگیری از پوکی استخوان اساسی می­باشد. از آن گذشته، شیر کنف منبع اساسی دو نوع از اسید چرب است: اسید چرب مگا ۳ آلفا لینولنیک اسید و اسید چرب امگا ۶ اسید لینولنیک. انواع و اقسام شیرین کننده­ها بر روی محصولات نوشته می­شود و سعی کنید از مارک­هایی که شکر را به عنوان یکی از سه ماده اول در محصولشان لیست کرده­اند، دوری کنید. مشکل جفتماندگی بیشتر در تلیسهها در شکم اول و گاوهای مسن معمول میباشد.

فارموژن، گاوهای هلشتاین متولد شده در ایران که با شرایط آب و هوایی کشور سازگاری بهتری دارد را با استفاده از نمونه خون مورد ارزیابی ژنومیک قرار داده و با امتیازدهی به هر دام، ارزش ژنومیکی و اقتصادی گاو را مشخص میکند. اگر در سوپر مارکت محلتان موجود است، پس ارزش آن را دارد که یکبار آن را امتحان کنید. با این حال، تنها اشکالی که وجود دارد این است که اگر شیر را در خانه درست کنید، نمی­توانید آن را با کلسیم و ویتامین B12 تقویت کنید. خواندن رچسب­های خوراکی­ها به شما کمک می­کند تا بدانید چه چیزی در شیری که می­خرید وجود دارد.

شکر اضافه شده: شکر اغلب به منظور تقویت طعم و بافت به خوراکی­ها اضافه می­شود. کینوآ، دانه­ گیاهی است که اغلب به عنوان دانه تهیه و مصرف می­شود. هیچ شیری وجود ندارد که برای همه ایده­آل باشد. به لحاظ وجود خوی شرارت و وحشی گری در گاوهای سیستانی ،روي انس والفت گاو ها نمي توان کاملا اطمينان کرد ، زيرا گهگاهي اتفاق افتاده که گاوي عليرغم رام و ساکت بودن به کارگري که جهت تميز كردن اصطبل به تنهايي وارد گله شده حمله كرده است . کسی که نیکیهای کرد. ۱۸- اگر تلیسهها در هنگام بلوغ چاق بوده باشند، پس از زایمان شیر قابل انتظار را تولید نخواهند کرد.

اگر چه ممکن است قطری ها برای گوسفندها که پرورش آنها وابسته به مرتع است، نتوانند کاری کنند ولی قطری ها با سیستم متمرکز که وابسته به ساختمان بوده و دمای آن قابل کنترل است، مشکل گاوها را حل کرده اند. اگر آلرژی یا حساسیت دارید، حتما اتیکت­ها را چک کنید. بهتر است روی غلات یا فرنی گرم ریخته شود. تنش گرمایی در گاو شیری یکی از مهمترین علت های کاهش تولید و باروری در ماه های گرم سال می باشد. در صورت عدم برقراری تراز طولی، عمق کار خیش های مختلف یکسان نبوده و کف شیار پله پله خواهد شد (شكل 3). همچنين اگر خیش آخر عمیق تر کار کند، مشکلاتی از لحاظ نفوذ دستگاه در خاک نیز بروز خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید