ضریب تبدیل غذایی بسیار نامطلوب میباشد

تاج اغلب در انواع اصیل توت فرنگی شکل و گردویی است. 24 ساعت بررسی PHشکمبه ای در یک گاوی که دوبار در روز تغذیه می شود در مقابل گاوی که 6 بار در روز تغذیه می شود در( شکل 3) آمده است. با افزایش تولید شیر خطر کاهش PHشکمبه ای افزایش می یابد(شکل 1) . خوراک گاوها شیری از کربوهیدراتهای قابل تخمیر شکمبه ای به طور مساوی بستگی به خوراک از طریق ماده خشک و چگالی (NFC) در جیره های غذایی دارد.

تغییرات PHشکمبه ای به طور قابل ملاحظه ای در طول یک روز و خصوصا به وسیله مقداری از کربوهیدراتها قابل تخمیر در هر وعده غذایی دیده می شود. افزایش دفعات تغذیه ممکن است کاهش نوسان PH شکمبه ای را از طریق تغذیه دستی در پی داشته باشد. کاستن علوفه خوراک در ابتدا بعد از زایش گاوها در گله ها نشان داده شده است هنگامی که به گونه سیر تغذیه می شوند (SARA) به سرعت افزایش می یابد.

به هر حال دریافت بافرهای تغذیه شده بستگی به نوعی از علوفه خوراک داده شده و عملکرد فیزیکی آنها دارد. کودکتان گاو کوچولو را هر جا که می خواهد با خود ببرد و آن را شریک بازی های خود کند. مردم الاشت در بخش کوهستانی مازندران در قطعه زمینهای پراکنده در دامنه ها جو و گندم دیمی می کارند و در زمینهائی که می توانند به آنها آب بدهند ارزن می کارند و از آن پلو هم می پزند. سبوس گندم را می توان در تغذیه گاو های شیری و پرواری به عنوان ماده خوراکی خوب مصرف کرد زیرا مانع از ایجاد یبوست که اصولاً برای گاوها خطرناک است می شود.

مصرف کلی کربوهیدراتهای فاقد فیبر ( NFV) اغلب شباهتی را میان گاوهای شیری و گوشتی فراهم کرده است. مرغ ابریشمی گلد نسبت به برخی نژادها کوچکتر است و به فضای بزرگتری احتیاج ندارد؛ اما فراهم کردن فضای کافی، ایده خوبی برای خوشحال نگهداشتن این پرندگان است. اما برای خروس لاری که یوغ انداز است، مربی باید بر روی حجیم شدن و قوی شدن عضلات بدن خروس کار کند. جیره ها باید طوری متوازن گردند که مواد غذائی مختلف را در بر گیرد تا کمبود یک تا تعداد بیشتری اسید آمینه روی ندهد. مصرف کلسیم باید به کمتر از 100 گرم در روز محدود شود و همزمان فسفر کافی در اختیار گاوها قرار گیرد (35 تا 40 گرم فسفر در روز برای نژادهای بزرگ)، کلسیم بیشتر، به ویژه اگر جیره از نظر فسفر کمبود داشته باشد احتمال بروز تب شیر را افزایش خواهد داد.

راه دیگری برای دسترسی به توان بافری درونی از یک جیره غذایی به وسیله اندازه گیری طول TMR که به وسیله گاوهای مصرف می شوند که بطور جداگاه ذرات علوفه را استفاده می کنند. به هر حال بررسی میدانی تغذیه گله با TMR نشان می دهد که تغذیه در دوره خشکی تاثیر روی PH شکمبه در دوره شیر دهی ندارد این نتایج نشان داده اند که خوراک با ماده خشک بالا بیشترین اهمیت را در خطر (SARA) داشته اند. تأمین فضای کافی جهت تغذیه همزمان خوراک دام برای همه گاوهای دوره انتقال به نظر میرسد که مهم ترین عامل تعیین کننده عملکرد گاو باشد.

یک اختلاف مهم این است که تغذیه بیش از حد کربوهیدرات قابل تخمیر در طولانی مدت با عث افزایش مشکلات سلامتی می شود در حالی که خوراک کم از کربوهیدرات قابل تخمیر شیر را کاهش می دهد اما سلامتی گاو را به خطر نمی اندازد. برای رفع این معضلات، استفاده از گاوآهن های دوطرفه با دو سری خیش پیشنهاد می شود که خاک را به سمت راست و چپ هدایت می کنند؛ اما وزن زیاد این گاوآهن ها، قیمت زیاد، و محدودیت توان تراکتورهای موجود در ایران سبب شده تا این گاوآهن ها مورد استقبال کشاورزان قرار نگیرد.

برای دانستن عرض کپل، کافی است که فاصله دو استخوان مفصل خاصره راست و چپ گاو را اندازه گیری کنیم. خوب است بدانید که وضعیت دو مفصل خرگوشی گاو درشیرواری آن اثر دارد. این ابزار دارای یک تیغه یا چند تیغه از جنس فولاد سنگین و دارای نوک­های تیز و برگشته به درون است که آن را به پشت تراکتور وصل می­کنند. تعداد زیادی از متخصصان تغدیه و تعدادی از گاوها که در یک گله در حال نشخوارکردن هستند در یک زمان معلوم به عنوان شاخصی برای سلامت عملکرد شکمبه استفاده می کند و هدف این است که حداقل 4/0 گله در حال نشخوار باشند.

آب کمی به گیاه دهید و قبل از تعویض گلدان، به آن ها زمان زیادی بدهید تا ریشه های محکمی ایجاد کنند. بافرهای جیره نمی توانند از اسیدوز شکمبه ای جلوگیری کنند اما آنها می توانند به اداره کردن مشکلات کمک کنند. در سطح جهان ما را سربلند ساختی اما بر عکس در سطح جهان بی منطقی خود را ثابت و موکلین خود را خجالت دادید. داده های بالینی از گله های شیری که مورد بررسی واقع شده اند همچنین ثابت شده است که میزان ماده خشک خوراک عامل تعیین کننده در میزان PH شکمبه است. که نتیجه آن پنومونی، آماس قلب، فیلومزینتیس و التهاب مفاصل که تا قبل مرگ مشکل است که تشخیص داده شود.

این امر مشکل و چالش انگیز است زیرا نشانه های تغذیه با مقدار زیاد کربوهیدراتهای با تخمیر سریع خیلی مشابه با نتیجه تغذیه با خوراک با فیبر بالا است. پایش قبل از تلفات از این شرایط در جمع آوری گاوها یا گاوهای شیری که مرده اند می تواند خیلی مفید باشد. به گزارش خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا شافعینیا در حاشیه دومین همایش سالانه شرکت نهادهای دامی جاهد اظهار کرد: با توجه به شرایط کشور ایران از نظر محدودیتهای منابع آبی باید تلاش کنیم تا با محدودیتهای موجود واستفاده علوم وتکنولوژیهایی مانند ژنتیک تولید فرآوردههای و محصولات پروتئینی از نظر کمی و کیفی افزایش دهیم.

محققین و گاودارها اظهار کردهاند در روش TMR شیر بیشتری حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کیلوگرم تولید کردهاند ولی باید توجه داشت که کلید موفقیت این تولید اضافی مدیریت در روش TMR است. خصوصا وقتی که گاوها به صورت TMR بعد از زایش تغذیه می شوند. نوعی از بیلچه که اندکی طویل بوده و دارای عرض کمتری می باشد، برای خرد کردن کلوخه ها و وجین بین ردیف های کاشت استفاده می شود. اما پژوهش ها از دهه ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰ پیشنهاد می کند که دفعات خوراک دادن باید در گله های تای استال حداکثر بشود، بویژه موقعی که اجزای جیره جداگانه تغذیه می شوند.

اما می تواند همچنین منتهی به افزایش ماده خشک خوراک و در نهایت باعث کاهش معنی دار PH شکمبه ای شود. بنابراین کاهش PH شکمبه ای می تواند منتهی به زخم و الودگی اپیتلیوم شکمبه شوند. هرگاه اپیتلیوم شکمبه ملتهب شود باکتری ها در پاپیلا تشکیل کلونی دهند و در مسیر گردش سیاهرگی قرار گیرند. این باکتری ها ممکن است باعث آسیب به کبد شوند که بعضی اوقات ممکن است باعث التهاب اطراف صفاق و وجود آبسه شوند اگر باکتری های شکمبه از بین نروند آنها ممکن است تشکیل کلونی در ریه ، قلب ، کلیه و مفاصل دهند.

دراین موارد آلودگی خون از تجمع چرکها باعث تمرکز عفونت در ریه می شود که سرانجام باعث حمله به رگهای ریوی و گسیختگی آن می شود. که باعث خونریزی شدید ریوی می شود. سازه های دیگری مانند باد شدید، باران شدید و رطوبت زیاد نیز موجب كاهش فعالیت های حركتی وابسته به فحلی می شوند. مس همچنین در آنزیم­های مورد نیاز برای متابولیسم هوازی در تقسیم سریع سلولی دخالت دارد و برای فعالیت آنزیمی که اتصالات متقاطع سولفور که لایههای کراتین را به همدیگر نگه میدارد، لازم است. گله شیری که با دانه های زیاد تغذیه می شود شیردهی آنها بیشتر از گله هایی است که با ماده خشک بالا تغذیه می شوند این گاوها در خطر بیشتری از (SARA) قرار می دهد زیرا آنها نمی توانند علوفه کافی بخورند تا دانه های اضافی مصرف شده را خنثی کند.

تحت این شرایط هم میتوانیم در مصرف خوراک مدیریت خوبی داشته باشیم و از هدر رفتن آن جلوگیری کنیم و هم تولید گله را بالاتر ببریم. ظرفیت ذاتی هر گاو به بافرها و جذب اسیدی که PH شکمبه ای را بعد از مصرف مقدار زیادی کربوهیدراتهای قابل تخمیر پایین می آورد مشخص می شود. عروسک های پولیشی یا پارچه ای و … این نتایج پیشنهاد می کند که تاثیرات عملی سازش شکمبه مرتبط با PH ممکن است کم یا حتی ناچیز در گله های شیری باشد. سازش شکمبه با جیره غذایی شامل کربوهیدراتهای قابل تخمیر ظاهرا دو جنبه کلی دارد سازش میکروبی و طول پاپیلا شکمبه .

دیدگاهتان را بنویسید