«قیصر» برنده میدان – همشهری آنلاین

3- در نقاطی که آبهای تحت الارضی بالا باشد و در اطراف گاوداری زمین کشاورزی وجود داشته باشد، فاضلاب باید به حوضچه های ترسیب هدایت شود و پس از ۲۴ ساعت توقف در حوضچه های مزبور، همراه با آبهای کشاورزی در زمینهای زراعتی جاری گردد. 6- فاضلاب کشتارگاهها، باید پس از تصفیه کامل حیاتی و تولیدی، در زمینهای کشاورزی یا چاه فاضلاب، برحسب امکانات جاری شود. 1- در نقاطی که آبهای تحت الارضی پائین باشد و در اطراف گاوداری، زمین کشاورزی وجود داشته باشد، گاوداری باید دارای سیستم جمع آوری فاضلاب از سالن شیردوشی، محل پرورش گوساله و زایشگاه باشد و فاضلاب مزبور، جهت کاهش بار آلودگی و رسوب مواد معلق به حوضچه ترسیب هدایت شود و پس از رسوب گیری در حوضچه های مزبور، به زمینهای کشاورزی جاری گردد.

14- سالن کشتارگاه باید دارای شیبی به میزان دو درصد به طرف آبروها باشد. گلها روی یک ساقه بلند (ارتفاع آن در بعضی گونهها به 4 تا 5 متر میرسد) ستون مانند که دارای گلچههای فراوان است تشکیل میشوند. در مقابل بعضی گاوها گاو گوشتی هستند و این نوع گاو را برای استفاده از گوشت آن پرورش میدهند. طبیعتا برای پرورش و جوجه کشی از خروس لاری باید از تخم های نطفه دار خود این پرنده ها استفاده کرد و در صورتی که قصد راه اندازی مزرعه نگه داری و پرورش مرغ و خروس لاری دارید، حتما باید از مرغ ها و خروس های اصیل نژاد لاری بهره گیری کنید، استفاده از سایر نژادها ممکن است جوجه های حاصل را از نژاد اصیل لاری دور کند.

به منظور معدوم کردن تلفات و ضایعات در کلیه واحدهای دامداری، کارخانجات جوجه کشی و کشتارگاه ها، باید نسبت به حفر چاه تلفات، نصب کوره لاشه سوز، دفن یا تحویل آنها به مراکز تبدیل ضایعات با رعایت کلیه شرایط بهداشتی اقدام شود. تبصره: در هر صورت کلیه واحدهای دامداری، کارخانجات یا کشتارگاه ها باید نسبت به تبدیل، محو یا دفن تلفات و ضایعات خود، به نوعی که باعث شیوع بیماری یا انتشار آلودگی نشود، اقدام کنند. در کلیه موارد مذکور، صدور مجوز بهداشتی برابر قانون سازمان دامپزشکی انجام خواهد شد و بدون مجوز بهداشتی، امکان راه اندازی و بهره برداری از واحدهای نام برده میسر نیست.

معمولا هر گاو به ازای هر کیلو شیر ۵-۲ برابر علوفه مصرف میکند. نخست اینکه دام بتواند پس از زایش حداقل یک دوره کامل شیردهی، شیر با قیمت تمام شده مناسب تولید کند. اگر ساخت سوله ای را در نظر دارید که دهانه آن کمتر از ۱۸ متر می باشد پیشنهاد می کنیم که با روش تیرورق بسازید چون در دهانه زیر ۱۸ متر قیمت ساخت سوله تیر ورقی برای گاوداری مناسب تر خواهد بود، اما این نکته را هم فراموش نکنید که پیشنهاد ما برای تیر ورقی فقط دهانه های زیر ۱۸ متر می باشد.

ذکر چند نکته خالی از لطف نیست : حضور نسبتا پررنگ خانم ها در این کارگاه و دست به کار زدن ایشان در کارگاه عملی بسیار عالی بود. اذا عزمت فتول علی الله ا گر خدمتگزاری به مملکت کردند از نقطه نظر دیانت اسلام نمیگویم درتمام ادیان سماوی و اثار طبیعی و علم موجود این اصل ثابت است و دعا ونفرین مخمر بر هیولای وجود است اگر کسی عمل خوب کرد آن عمل خوب دی همراه با او است واگر بد کرد همان بد نفریتی باوست من استقبالهای عجیب تهران را دیدهام بدرقههایش را دیدم بدرقه ما را هم بنظرم ببینم خواهید ملاحظه فرمود پرت هم نمیگویم مویم در سیاست سفید شدهاست یک موضوع را میگویم من انتخاب شدهام از حوزه مادریم شهرستان گرگان و آنجا فامیل من اند این مردم بمن یک اعتقادی دارند آقای علی منصور بعلی بن ابیطالب و رسول اکرم چهارصد و پنجاه تومان عبدالله سرخوش بمن سهم امام داد در آنجا و پول اتومبیلم را امیر همایون بوشهری دارد من دیگران رفتم و آمدم مقابل چهار صد تومان پول من موفق شدم مردم آنجا منتظرند برای حوزه وکالت من مثل گذشته نباشد چیزی قبل در جراید شهرت گرفت جنگلهای گرگان آتش گرفت من آنجا بودم قشون بیچاره متزلزل شد سرتیپ مبشری بیچاره دست پاچه شد سر تیپ مبشری هم که بسیار آدم خوبی است با قشون حرکت کرد ببیند که جنگل آتش گرفته چیست جنگل چه این هیاهو بود پا شدیم رفتیم عادت این است در مازندران آقایان نمایندگان شمال همه تشریف دارند در پائیز که میشود رعایا میآیند برگهای این درختان را آتش میزنند و زمین را حاضر میکنند برای زراعت علی الاصول گاهی هم یک نسیمکی میوزد دو یا سه تا درخت هم ممکن است سرشاخه اش بسوزد رفتم دیدم هی بدو بدو روزنامه کیهان روزنامه اطلاعات سر و صدا را انداختهاند بعد معلوم شد پروانه جنگلی گرفتهاند برخلاف اصول ۳۵۰۰ متر زمین (فقیهزاده: اسمشان را بگوئید) چون مربوط بشخص من میشود نمیگویم باید تحقیق بکنم آنچه که میگویم.

کارشناسان، مشاوران یا مدیران هر گاوداری میتوانند اطلاعات و نتایج به دست آمده را به صورت روزانه یا هفتگی به کارشناسان تغذیه دستچین انتقال دهند. گاوها علاقه خاصی به استفاده از علوفه های تازه و آب دار دارند که در صورت در دسترس و ارزان بودن در تغذیه آن را به کار ببرید. 5- برای تولید بخار، انجماد و عملیات آتش نشانی می توان، از آب غیرقابل شرب نیز استفاده کرد، مشروط بر اینکه لوله کشی آن، به صورت مجزا و علامت گذاری شده باشد.

این روش گران ترین راه برای شروع پرورش مرغ و خروس سیاه است چرا که پرنده های بالغ و تخمگذار قیمت بسیار بالایی دارند، اما اگر می خواهید کار خود را به سرعت شروع کنید و نمی خواهید چندین ماه برای جوجه کشی و پرورش جوجه ها وقت بگذارید، این روش برای شما مناسب خواهد بود. متوسط قیمت گوسفند زنده در بازار دام استان یزد در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ حداقل ۷۴,۰۰۰ تومان و حداکثر ۷۶,۰۰۰ تومان می باشد . زاویه داربودن گاو در منظر پشتی نشان می دهد که این گاو سروگردن کشیده، دنده های برجسته و ظریف و بدنی کشیده و موزون دارد.

درحقیقت کمر صاف، محکم و قوی،گردن نازک و کشیده، نداشتن غبغب و زاویه داربودن گلو موجب به وجود آمدن چنین زاویه ای شده است. 2- در گاوداریهایی که آبهای تحت الارضی پایین باشد و در اطراف گاوداری زمین کشاورزی وجود نداشته باشد، فاضلاب باید پس از عبور از حوضچه های ترسیب، به چاه فاضلاب هدایت شود. 4- در نقاطی که آبهای تحت الارضی بالا باشد و در اطراف گاوداری زمین کشاورزی وجود نداشته باشد، فاضلاب باید به حوضچه های ترسیب هدایت و پس از ۲۴ ساعت توقف، توسط دستگاه تخلیه به محل مناسب دیگری حمل شود. برنامه ی مبارزه با انگل ها به خصوص انگلهای دستگاه گوارش را با جدیت پی گیری کنید.

خیش گاوآهن مستقیما با خاک در تماس بوده و عملیات برش، باز کردن شیار، سست نمودن دانه های خاک و غیره را انجام می دهد. زاویه دار بودن یعنی هر وقت از عقب حیوان به سمت سرش نگاه کنیم، یک زاویه تیز که درسمت پایانی گردن باریکتر می شود، ببینیم. این فعال اقتصاد مقاومتی در بیان هزینه های مختلف در یک گاوداری اظهار داشت:بیشترین هزینه مربوط به تغذیه است که این هزینه در ایران متجاوز از 60 درصد است. بالاترین بیان ادیپونکتین در بافتهای مورد مطالعه در فاز لوتئال مشاهده شد درحالیکه حداقل میزان بیان ادیپونکتین مربوط به دوره پرو استروس بود.

بعد از رسیدن به اوج تولید، از میزان تولید شیر به تدریج کاسته شده و در یک شیردهی استاندارد در ۳۰۵ روز بعد از زایمان گاو باید خشک شود. ۲- از خورانیدن مقادیر زیاد کنسانتره به گاوهای خشک و آنهایی که اخیرا زایش کرده اند بپرهیزید. چگونه می توان از مصرف زیاد ماده خشک اطمینان حاصل کرد؟ وزن آن ­ها می ­تواند بر اساس کاربرد آن­ ها متفاوت باشد اما گاوهای ماده می­ توانند در حدود 700-900 کیلوگرم و گاوهای نر 1300 کیلوگرم وزن داشته باشند. وزن گاو نر در سن بلوغ به طور معمول حدود ۱۰۰۰ تا۱۲۰۰ کیلوگرم و گاو ماده ۶۵۰ تا ۸۵۰ کیلوگرم است.

روز دوم کارگاه با معرفی روش های مختلف سم چینی و مقایسه ی آن ها و نحوه ی عملکرد این روش ها در بهبود سطوح وزن گیری در شرایط صنعتی ادامه یافت و درقسمت عملی که عمدتا برای کار روی نمونه های سم حاصل از کشتارگاه برنامه ریزی شده بود در نزدیک محل برگزاری کارگاه انجام شد، شرکت کنندگان بر روی نمونه های سم که برروی تخته ویژه آموزش سم چینی فیکس شده بودند سم چینی را تمرین کرده و با باکس سم چینی و لوازم سم چینی به طور عملی اشنا شدند.

در گاوداری نظر به اینکه سم چینی به طور معمول انجام نشده بود به هیچ عنوان گاو وارد باکس سم چینی نشد! 4- آب مصرفی کشتارگاه باید، منطبق با ویژگیهای آب آشامیدنی کشور و از نظر بهداشتی مورد تائید مراجع ذیصلاح باشد. جهت اطمینان از میزان کافی خوراک مصرفی در جیره، حد اطمینان را مد نظر بگیرید. 15- وجود حمام و دوش و دستشویی به تعداد کافی در کشتارگاه ضروری است. البته کنجاله سویای روغن کشی شده فاقد میزان کافی روغن برای بروز این مشکل است.

در چین از گیاه آگاو آمریکائی برای تهیه حشره کش استفاده می شود . عمق کار بشقاب ها به وسیله یک یا چند چرخ ویا توسط سیستم های هیدرولیک تراکتور کنترل می شوند. عمق بدن گاو شیری را با خط کش های مخصوص (کولیس) اندازه گیری می کنند. ظاهر این خروس ها با خروس های معمولی متفاوت است و نژاد خروس لاری که خاص می باشد طرفداران بسیاری دارد. 12- استفاده از مس و سرب و آلیاژهای آنها در محلهائی که امکان تماس این مواد با گوشت و چربی وجود دارد، مجاز نیست. به عنوان مثال، بیش از 70 هزار سمینتال ثبت شده در استرالیا وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید