مذاکرات مجلس شورای ملی ۲۴ فروردین ۱۳۲۹ نشست ۱۲ – ویکینبشته

به عنوان یک قاعده کلی، شما برای هر 10 دام شیرده یک کارگر و برای هر 20 دامی که شیرشان خشک می شود به یک کارگر دیگر برای گاوداری تان نیاز دارید. دوم : مواد مغذی 2 کربن میتوانند استریفه شوند و در کبد به عنوان تری اسیل گلیسرول ذخیره شوند و به طور بالقوه باعث کبد چرب میشوند. 7) برای انالیز متابولیت ها و هورمون های متابولیکی (مدل 1 ) یا محفظه های تنفسی برای آنالیز ارتباط بین ابقا انرژی و متابولیت ها و هورمون های متابولیکی و چربی شیر و نسبت چربی به پروتیین (مدل 2)گرچه اندازه گیری های متعدد هر حیوان نتوانست به عنوان واحد های مستقل از مشاهدات حساب بیاید تکرار اندازه گیری ها با تجزیه واریانس (نرم افزار سس) اجرا گردید .

معمولاً چند واحد گاوآهن بشقابی روی یک شاسی قرار دارند و دستگاه با تراکتور کشیده می شود. آینده ی هر واحد پرورش گاو شیری بستگی به موفقیت آن در برنامه های مربوط به پرورش گوساله و تلیسه است. در صورت بتونی بودن کف آن برای هر گاو 5/3 تا 5/9 متر مربع برای هر تلیسه 5/3 تا 5/7 متر مربع در نظر می گیرند و در صورتی که کف بتن نباشد بسته به نوع بستر مساحت در نظر گرفته شده افزایش می یابد . یعنی هر نوع گوسفندی برای کشتار، قربانی کردن در عید قربان یا ذبح در مراسمات مختلف مناسب نیست.

هر اندازه انسانیت بطرف کمال سوق کند و بشر رشد عقلی و اقتصادی داشته باشد مفهوم مالکیت محدودتر میشود و کم کم اساس خود را از دست میدهد بدون اینکه هیاهوی چند نفر غافل خام طمع بتواند جلوی چرخ عظیم و وخورد کننده جبر تاریخ راسد نماید. گیاهی است معمولا بدون ساقه ،برگ های آن ریشه ای و به طور گروهی مستقیما از ریشه خارج می شوند، برگهای بزرگ،پهن،دراز به طول تقریبا دو متر،ضخیم،گوشتی،زیر برگ ها محدب و برآمده و روی برگها مقعر به رنگ سبز خاکستری.

دلیل عمده تفاوت قیمت گوسفند زنده به خاطر نژادهای مختلف گوسفند زنده ، وزن گوسفند و همچنین هزینه های نگهداری می باشد . گروه شیپ لاین بدون هیچگونه واسطه و دلالی قیمت روز گوسفند زنده در تهران را با پایین ترین نرخ و مهمتر از آن با قیمتی کاملا رقابتی نسبت به سایر گوسفند فروشی ها و همکاران عرضه می کند. همچنین برای دامداران نیز قیمت این محصولات بسیار به صرفهتر خواهد بود بنابراین باید تلاش شود تا مانند گذشته این محصولات را داخل تولید کنیم. همچنین برای افزایش ظرفیت نیز قابلیت کافی داشته باشد.

ابتدا یک افزایش در اکسیداسیون ناقص مواد مغذی 2 کربن ممکن است اتفاق بیفتد که به علت افزایش در غلظت کتون بادی پلاسما سرانجام منجر به کتوز میشود. توازن منفی انرژی در اوایل شیر دهی همراه با بی نظمی های متابولیکی همچون کبد چرب و کتوز(گرام 1993) و اسیدوز شکمبه ای (اوون و همکاران 1998) می باشد . لازم است دوندگان بی تجربه قبل از اینکه در این رویداد شرکت کنند و شروع به دویدن کنند با ویژگی های این نوع گاو و نژاد آنها هر چند که نباید آن را به نژاد خاصی ارتباط داد، آشنا شوند و در ضمن یاد بگیرند که چگونه از مواد و اقدامات امنیتی و حفاظتی برای ایمنی خود و افرادی که در کنارشان قرار دارند استفاده کنند.

این بهتر خواهد بود که گاو ها بعد از این که تخم ها را در موها و پیش از رسیدن لاروا در اطراف ستون فقرات و زیر پوست پشت تداوی کنیم .اگر لاروا توسط تداوی وقتی کشته شود که در اطراف ستون فقرات میباشد لاروا مرده یک عکس العمل اتهابی وخیم را بوجود می آورد .پس در مناطق جرب گاو ها واقع میشود تداوی با ایور مکتین در گاو ها از شروع تا نصف تابستان و وقتیکه پندیدگی های جرب در پشت حیوان مشاهده شود صورت نگیرد. The Struendo یا مراسم سر و صدا یک رویداد یک روزه با بیش از 50 سال سنت و دیرینه است.

چون مصرف بیش از اندازه مواد کنسانتره ای به تنهایی ممکن است به سلامتی دامها صدمه بزند، بنابراین سعی کنید همیشه کنسانتره را با علوفه های خشبی به دام بدهید. در اصطبلی که بیش از 30 جایگاه باشد می توان در وسط آن یک راهروی تقاطع تعبیه نمود. در این روش گاوها بسته نبوده و آزادانه می توانند بین بهاربند ، آسایشگاه زیر سایه بان و محل تغذیه در رفت و آمد باشند . فضولات باید از جایگاه ها و بهاربند ها به بیرون انتقال داده شود . سیستمهای به این منظور وجود دارد ، یکی اینکه هر روز کود به بیرون منتقل و از گاوداری خارج شود.

اما باید گفت نمونه دیگری نیز وجود دارد که در میان بهترین نژادهای گاو در جهان میباشد که شهرت آن بسیار زیاد است و در مناطق مختلفی از جهان نگهداری میشود. مدیر عامل موسسه جهاد استقلال گفت: تاکنون 38 راس گاو ژنومیک هولشتاین و سه راس گاو دو منظوره سمینتال به کشور وارد شده که مابقی آن نیز در حال واردات است. سالن را طوری می توان طراحی نمود که تنها یک کارگر همه کار آن را انجام دهد ولی بهتر است لااقل دو نفر در سالن کار کنند. لذا در ساخت سوله گاوداری باید طراحی مناسب روشنایی انجام شود.

پر نقص ترین و اشتباه ترین روش برای ساخت سوله گاوداری ساخت سوله UBM می باشد. بنابر این می توان تعداد بیشتری گاو دوشید و مدیریت توانایی افزایش تعداد گاو در گله را خواهد داشت. این عملیات به منظور کنترل فرسایش آبی و بادی و افزایش مقدار نفوذ آب در خاک انجام می شود. در این سیستم بستر شامل کاه بیشتر از سیستم های دیگر نیاز می باشد به طوری که در سیستم بسته مقدار کاه مورد استفاده خیلی کم می باشد و باید برای گاوها بستر کاه در نظر گرفته شود تا روی آن استراحت کنند . در این محوطه گاو به استراحت و نشخوار کردن می پردازد، و علاوه بر سایبان موادی از قبیل کاه خورد شده ، خاک اره با پوشال جهت بستر لازم است ( که برای نرم بودن محل استراحت و زیر پای حیوان و جلوگیری از تماس مستقیم پستان با کف بخصوص در فصل زمستان استفاده می شود.

2. انجام عملیات شخم زنی با خیش منجر به تهویه خاک می گردد و این امر تاثیر بسزایی در سلامت خاک و آماده سازی بستر بذر و ریشه می گردد. ولی در هر حال برای سالن هایی که 2 نفر یا بیشتر کار می کنند بهتر است مسئولیت کامل شیردوشی فقط با یک نفر باشد. این مجموعه مواد غذایی را جیره غذایی می نامند که باید برحسب احتیاجات نگهداری واحتیاجات تولید حیوان ونوع مواد غذایی وبا توجه به جنبه های مالی آن تهیه و تنظیم گردد. سلول های مخمر زنده اکسیژن موجود در شکمبه و لاکتات را استفاده کرده و به این ترتیب به تحریک رشد باکتری های شکمبه کمک می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید