معنی ضرب المثل خروس بی محل + داستان – دانشچی

در آسیا و قسمت هایی از اروپا پرورش گلومیش بسیار رواج دارد و شیر آن از چربی و مواد جامد زیادی برخوردار است و به همین دلیل این ماده ارزش بالای غذایی دارد، در صورتی که مردم هند تصور می کنند شیر گاومیش به نسبت شیر گاو کم ارزش تر است و بعضی فکر می کنند که شیر گاومیش برای عقل انسان مضر است که این تصوران بسیار اشتباه هستند و بدون پایه و اساس می باشند. این گونه از گاومیش ها توسط انسان ها اهلی شده اند و هم اکنون به عنوان دام در بسیاری از نقاط جهان نگهداری می شوند.

به این منظور دو برنامه اساسی انجام می شود ، یکی نگهداری از رکوردهای تولید است و دومین هدف بهبود تیپ است. ج- خوراک گجاو نباید درطی یک روز،یک دفعه وناگهانی کم یا زیاد شود.بلکه این کار درطی چند روز وبتدریج انجام گیرد. روستاییان عزیز بهتر است که درتغذیه گاو از چند نوع خوراک با هم استفاده کنید و توجه داشته باشید که خوراک ها بدون کپک زدگی باشند. اما همیشه به مقدار ونوع خوراک متناسب با وزن گاو ومقدار شیر آن توجه کنید. تعداد نژادها در دنیا بسیار زیاد می باشند، اما تنها برخی از آنها برای کشتار مناسب هستند.

شاید این سوال برای بسیاری از افراد که با کنسانتره سرو کار دارند پیش آمده باشد که اصولاً اگر ساخت کنسانتره تنها اختلاط برخی از مواد خوراکی است، چرا دامداران ، خود مبادرت به تهیه آن نمی نمایند؟ پیشنهاد می شود که از هشت ماهگی آبستنی،گاو را با یونجه و مقدار کمی جو یا گاودانه تغذیه کنید و ا زمصرف ذرت سیلویی،تفاله،کاه و حتی کاه غنی شده خودداری کنید . گوساله و گاو نر رجیستر (ثبت مشخصات در مراکز اصلاح نژاد) که برای اسپرم گیری مورد استفاده قرار می گیرند و در محدوده سنی 12 ماهگی تا 8 سالگی قرار دارند.

زمانی که گاو به 6 ماهگی آبستنی رسید،خوراک دانه ای آن را کم کم قطع کنید تا شیر گاو روز به روز کمتر شود، تا اینکه 2 ماه پیش از زایمان شیر آن به طور کلی خشک شود.اگر گاو از نژادی پر شیر است،بهتر است که زمان خشک کردن شیر راجلوتر بیندازید تا دردوره بعدی،گاو شیر بیشتری داشته باشد. نژادی مقاوم و کم توقع است که همانطور که ذکر شد درمناطقی نظیر گلپایگان ، نظنز ، چهارمحال بختیاری ، لرستان ، فریدون شهر و … دربیشتر موارد دامدارانی که به اختلاط این مواد مبادرت می ورزند، به دلیل عدم آگاهی درست از نیازمندیهای دام، مشخصات هریک ازمواد خوراکی مورد مصرف و اثر مواد بر روی یکدیگر، نسبت های مربوطه را رعایت ننموده و درنتیجه ثمره خوبی نیز از دسترنج خود دریافت نمی نمایند.

تست شیر محافظه کارانه تر است و در نشان دادن موارد خطرناک در گله صحیح تر است. ساخت کنسانتره به روش صحیح تنها بوسیله دستگاههای مجهز درکارخانجات خوراک دام امکان پذیر است. اما بزرگترین مشکل درزمان اختلاط آن با سایر مواد امکان یکنواخت و همگن نمودن آن درکنسانتره های تولیدی می باشد. با ورود به صفحه فروشگاه آنلاین مستر سیف میتوانید انواع مدل های گاوصندوق را مشاهده کرده و با بررسی مشخصات هر یک و تصاویر موجود، بهترین گاوصندوق را خریداری کنید. دراینجا ارزش غذایی یکایک خوراک هایی را که برای گاو مفید است ، بررسی می کنیم. زیرا که درآن موقع،هم ارزش غذایی یونجه بالاست،وهم مقدار برداشت محصول زیاد خواهد بود.

در آنالیز­های انجام شده شجره منظور نشد زیرا براساس مطالعات موجود اعمال شجره با برآورد بیش از واقعیت عدم تعادل لینکاژی همراه خواهد بود (Marques et al., 2008; Bohmanova et al., 2010). استخراج DNA از خون و اسپرم با استفاده از کیت استخراج DNA پرومگا (Wizard® Genomic DNA Purification kit (Promega Corporation, Madison, WI)) درآزمایشگاه ژنتیک مرکز ژنومیک حیوانات اهلی، دانشگاه بولونیا کشور ایتالیا انجام شد. چنانچه بخواهیم ساخت کنسانتره را توضیح دهیم باید بگوییم که اختلاط نسبی خاص ازمواد خوراکی با یکدیگر می باشد. بعد از اینکه خوراک دانه ای را به طور کلی قطع کردید،از علوفه های کم ارزش مثل کاه و کلش ومقداری یونجه استفاده کنید.ابتدا گاو را هرروز یک مرتبه وبعد از آن هر 2 الی 3 روز یکبار بدوشید تا اینکه شیر آن بطور کلی خشک شود.اما پس از خشک کردن شیر گاو باید ازخوراک مناسب و قوی برای تغذیه گاو استفاده کنید.

یعنی اینکه این گوسفند به آب و هوای سرد بسیار مقاوم است و هیچ مشکلی با آب و هوای سرد داخل ایران نیز ندارد. همچنین می دانید که تولید شیر یک گاو از اواسط آبستنی به تدریج کم می شود،تا اینکه شیر گاو توسط گاودار خشک می شود. می دانید که دو ماه بعد از زایمان،گاو راکل می دهند وگاو بعد از آن آبستن می شود. همانطور که گفته شد، پرورش این نژاد در ایران در ظرفیت های بسیار کم و به ندرت انجام میگیرد. تغذیه از موارد بودار را در 0/5 تا 2 ساعت قبل از شیر دوشی یا بعد از شیر دوشی به انجام رسانید.

◀️تمام هزینه های ارسال، خرد کردن گوشت، تمیز کردن سیرابی و کله گوسفند رایگان بوده و شما هیچ گونه پرداختی برای موارد فوق نخواهید داشت. بنابراین شما باید نژاد گاو خود را از نظر میزان و مقدار شیردهی خوب بشناسید و سپس با مشخص کردن زمان زایش قبلی و وضع آبستنی گاو،خوراک مناسب را برای آن فراهم کنید؛ تا هم شیر کافی بدست آورید و هم درمصرف خوراک گاو صرفه جویی کنید . یونجه،گیاهی خوش خوراک است که ارزش غذایی آن بستگی به زمان درو ونحوه خشک کردن آن دارد. ارزش غذایی هر کیلوگرم یونجه برابر با ارزش غذایی سه کیلو گرم ذرت سیلو شده است.

اگر گاو روزها درمراتع خوب و پرعلف چرا می کند،لازم است شب ها با توجه به مقدار شیر دهی گاو،درحدود 1 الی 2 کیلو گرم جو یا گاودانه به آن بدهید. هر گاو بعد از زایمان تا آبستنی بعدی،درصورت تغذیه خوب میزان شیرش تا حد زیادی بالا می رود. می دانید که هر چه خوراک خوب و مرغوب به گاو بدهید،به همان اندازه شیر بیشتر و بهتری بدست خواهید آورد. داشتن گاو شیری برای هرروستایی اهمیت وارزش زیادی دارد، اما نگهداری وتغذیه گاو شیری به آگاهی و مراقبت زیادی نیاز دارد.می دانید که هرساله صدها گاو شیرده به دلیل ناآگاهی ورعایت نکردن روش های درست تغذیه و نگهداری تلف می شوند وبه همین خاطر زیان های فراوانی به روستاییان کشور وارد می شود.

همچنین می دانید که ارزش خوراکها با هم فرق دارند. شما با خواندن آن ، می توانید آگاهیهای خود را درمورد تغذیه گاو شیری افزایش دهید.سپس آنها را درنگهداری گاوهای خود به کار ببندید. اما عده زیادی از این افراد گوسفند را در شرایط نادرست مثل شکم پر بودن حیوان و بدون رعایت بهداشت با قیمت بالاتر از اتحادیه و میادین شهرداری به فروش می رسانند. درمزارع پرواربندی گوسفند نیز با توجه به سن و میزان رشد روزانه گوسفندان می توان مقدار کنسانتره مصرفی را بین 300 تا 500 گرم درنظر گرفت و متناسب با رشد و سن دام تا مرز یک کیلوگرم افزایش داد.

نژاد کوشین جثه سنگینی دارد، رشد سینه در این نژاد کم است و سینه کوتاه میباشد، در نواحی ساق پا واجد پرهای فراوانی میباشد. آقایان محترم، زندگی اجتماعی و اقتصادی و رژیم سیاسی هر عصر مقتضیاتی دارد، این مقتضیات عصر ومحیط است که واضع قانون و پایه گذار اساس زندگی اجتماعی میباشد. پس از محاکمهی اداری ضیاءپور و آگاهی مسئولین مبنی بر عدم تبلیغ افکار تودهایها و انتشار مجلهی سیاسی توسط وی، مقرر شد مجلهی خروس جنگی که توقیف شده بود با نامی دیگر منتشر شود، بنابراین در اواخر سال ۱۳۲۸ «مجلهی کویر» توسط ضیاءپور، غریب و شیروانی، با همان اهداف گذشته در دو شماره منتشر گردید و خروسانی که در زیر لوای خروس جنگی زرهدار به یک صورت واحد نمودار بودند، این بار در «مجلهی کویر» چهره نمودند.

کافیست با یک تماس توسط بخش فروش ما در ارتباط باشید و سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت و در زمان و مکان تعیین شده سفارش را دریافت کنید. قیمت گوسفندان اصیل افغانستان بر اساس وزن، نژاد و نرخ روزی که برای آنها در نظر گرفته می شود، تعیین می شود. آپارتمانهای این بلوار امکانات رفاهی عجیبی دارن و نکتهای که در مورد قیمت این آپارتمانها وجود داره، اینه که یکی از دلایل بالا بودن خرید خانه در این محله، « زندگی در اندرزگو» میشه!

اخیراً دیده شده که برخی از دست اندرکاران بخش دامپروری با اقدام به تولید مخلوطی از چند ماده خوراکی ادعای تولید کنسانتره داشته و برخی از دامداران ساده دل و زود باور با خرید از محصولات غیر استانداردآنها فریب خورده و بناچار دچار خسران و خسارت گردیده اند. گاو باید درهر 12 تا 14 ماه یک راس گوساله زایش داشته باشد واین امر با تغذیه مناسب و سلامت دام میسر می شود. ذرت سیلویی وکاه نیز از علوفه های دیگری هستند که می توانید به جای یونجه تا حدودی آنها را مورد استفاده قراردهید.البته باید توجه کنید که کاه ارزش غذایی پایینی دارد.بنابراین بهتر است به صورت غنی شده مصرف شود.

اگر بخواهید از ذرت سیلو شده استفاده کنید، باید توجه کنید که یک گاو 300 کیلو گرمی،روزانه به جای 6 کیلوگرم یونجه به 18 کیلوگرم ذرت سیلو شده،به همراه علوفه دانه ای احتیاج دارد. مصرف یونجه باعث می شود که شیر پرچربتر شود واگر درجیره غذایی روزانه گاو مقداری از یونجه کم کرده و به جای آن از خوراک دانه ای یا کنسانتره استفاده کنید،مقدار شیر تولیدی زیاد شده وشیر کم چربتر خواهد شد. ۲- عاری بودن مزرعه از مواد زاید : موادی نظیر کلوخ سخت ، سنگ و بقایای گیاهی زیاد ، حرکت گاوآهن را کند نموده و ممکن است باعث شکستن تیغه خیش یا برخی قسمتهای دیگر شود .

البته اگر از جو یا سبوس وهرنوع خوراک دیگر به گاو می دهید، به همان مقدار باید از مقدار مصرف یونجه کم کنید. چون مصرف بیش از اندازه مواد کنسانتره ای به تنهایی ممکن است به سلامتی دامها صدمه بزند، بنابراین سعی کنید همیشه کنسانتره را با علوفه های خشبی به دام بدهید. همزمان با کم شدن شیر گاو،جیره غذایی آن نیز باید بتدریج کم شود.جیره غذایی کم شده شامل خوراک دانه ای از قبیل جو یا گاودانه است.زیرا که مصرف خوراک خشک مانند یونجه و ذرت سیلو یی ثابت می ماند.

دیدگاهتان را بنویسید