مقایسه ویندوز 10 و 11 در ظاهر، کارایی و سرعت

اما کنترل پنل به این زودیها از بین نخواهد رفت، چرا که گزینههای مفید زیادی دارد و مایکروسافت آنها را بسیار کند، به برنامه تنظیمات جدید خود منتقل میکند. در ادامه روش فعال کردن اینترنت اکسپلورر را توضیح میدهم .دلیل اینکه چرا اینترنت اکسپلورر غیر فعال نشده ، تکنولوژی برنامه نویسی این مرورگر و سازگار بودن خیلی از وب سایتهای داخلی و خارجی با این Browser می باشد . این نرم افزار قادر است تمامی محصولات مایکروسافت نظیر Windows 10 Pro ، Windows 10 Enterprise ، Windows 8.1 ، Windows Server 2012 ، Office 2016 ، Visio 2013 و همچنین Project 2013 را در نسخه های گوناگون به طور کامل فعال سازی نماید.

اما ممکن است با استفاده از فعال ساز KMS سیستم شما آلوده شود و یا در طی مرور زمان اطلاعات شما به سرقت برود، ما استفاده از این مجموعه ابزار را به شما توصیه نمیکنیم. اما اوبونتو متفاوت است و همه چیز از یک بخش مجزا انجام میشود که مدیریت بهروزرسانی سیستم عامل و برنامهها را بر عهده دارد. وقتی که این اتفاق رخ می دهد، می توانید با کلیک بر روی گوشه سمت راست نوار وظیفه همه پنجره ها را باز شده را کوچک (minimize) کنید. تغییرات ارتباطات آنلاین در ویندوز 11 نسبت به ویندوز 10 بدین شکل است؛ ارتباطات از طریق چت از طریق teams مایکروسافت که در نوار وظیفه ادغام شده است، پیشرفت بزرگی پیدا کرده است و Team حالا بخشی از ویندوز است که برای مصرف کنندگان گنجانده شده و استفاده کردن از آن رایگان است.

برای این که اینترنت اکسپلورر را در نوار وظیفه ی خود داشته باشید، بر روی گزینه ی Pin to taskbar کلیک کنید. نصب یک سیستم عامل جدید نیاز به مقدار مشخصی از فضای آزاد بر روی درایو رایانه شما دارد تا بتواند فایلهای مورد نیاز خود را از روی دیسک ذخیره کرده و یا احیاناً آنها را دانلود کند. آپشن Task View گرچه مدت زمان زیادی نیست که در آپدیت جدید ویندوز 10 به ویندوز اضافه شده است، با این حال هنوز شاید اکثر ما به آیکون جدید اضافه شده Task View دقت نکرده باشیم و ندانیم که چگونه کار می کند!

هنوز پاسخ آن مشخص نیست. در پاسخ باید اشاره کرد علاوه بر موارد بالا در صورت اکتیو نشدن ویندوز ۱۰ مدام با پیغام آزاردهنده فعالسازی ویندوز روبرو می شوید در ضمن امکان استفاده از برخی امکانات مانند Microsoft store ویندوز فقط در حالت اکتیو در دسترس است. دلیل اصلی برای ارتقاء ویندوز، علاوه بر تمام ویژگیهای ذکر شده، استفاده از مزیتهایی است که با فناوریهای جدیدتر منطبق باشند. سپس View by را برابر با Small icons تنظیم کرده و بر روی آیکون File Explorer Options کلیک کنید .

به همین علت است که برای به اشتراکگذاری ارتباط اینترنتی خود باید حتماً از روشهایی مبتنی بر سیم و درگاه اِترنت استفاده کنید. اما File Explorer برخلاف ظاهر ساده، ویژگیها و فابلیت های نهفته ای نیز دارد که استفاده از آنها باعث سهولت در انجام کارها، مدیریت و نظمدهی به پوشهها و درایوها میشود. جهت آشنایی با تاریخچه ویندوز اکسپلورر باید بگوییم که برنامه Windows Explorer ابزار اصلی دسترسی به سیستم فایلی در سیستم عامل ویندوز بعد از ویندوز 3.1 است که به ترتیب در نسخههای ویندوز ارائه شده از سوی مایکروسافت به شکل بهبود یافتهای وجود دارد. در حالی که مایکروسافت اقدامات زیادی را برای انتقال اکثر تنظیمات ویندوز به Settings انجام داده است، بسیاری از کاربران ویندوز همچنان احساس نیاز به دسترسی به کنترل پنل قدیمی را دارند، تا آنجایی که بیشتر تنظیمات مفید ویندوز همچنان در control panel وجود دارد.

گزینه Options به تنظیمات پوشه ها پرداخته و از طریق آن میتوان دسترسی سریع یا همان Quick access را متناسب با نیاز خود تنظیم کرد. برای انجام این روش محیط CMD را از گزینهSystem Recovery Options باز کنید و داخل آن فرمانهای زیر را به ترتیب تایپ کنید. دستور Control Panel را در کادر جستجو تایپ کرده و بر روی کلید اینتر کلیک کنید . بر روی منوی File کلیک کرده و گزینه Change folder and search options را انتخاب کنید . راحت ترین روش برای باز کردن Folder Options کادر جستجوی ویندوز 10 می باشد ، زیرا نیاز به طی کردن چند مسیر از طریق پنجره های باز شده را ندارید و به سادگی می توانید دستور Folder Options را تایپ کرده و بر روی کلید اینتر کلیک کنید .

برای این که اینترنت اکسپلورر را به عنوان یک کاشی به منوی استارت اضافه کنید، بر روی گزینه ی Pin to Start کلیک کنید. برای این که اینترنت اکسپلورر مثل کاشی روی منوی استارت شما ظاهر شود روی گزینه Pin to Start کلیک کنید. R را از طریق کیبورد میفشارید پنجره Run باز می شود که باید دستور CMD را تایپ و بر روی کلید اینتر کلیک کنید . در پنجره ی جستجو/کرتانا بر روی اینترنت اکسپلورر راست کلیک کنید. روی آن کلیک کنید تا کنترل پنل باز شود.

از این به بعد هر بار که کارتان پیش اینترنت اکسپلورر گیر باشد، به فاصله یک کلیک با شما فاصله دارد. قبل از انجام هر کاری ابتدا پیغام ها را به دقت بخوانید و سپس بر روی کلیدها کلیک کنید . R را بفشارید و عبارت Control Panel را وارد کرده و بر روی Ok کلیک کنید. سپس در پنجره باز شده در قسمت Type the location of the item عبارت control panel را وارد کرده و روی Next و در پنجره آخر روی Finish کلیک کنید.

در قسمت سرچ ویندوز میتوانید ، فایل ها یا پوشه های شخصی خود را در کمتر از چند ثانیه جستجو کرده و دیگر نگران گمشدن اطلاعات خود در سیستم نباشید ، گاهی در ویندوز ۱۰ مشکلاتی به وجود می آید که مانع سرچ یا جستجو در سیستم شما می شود اجازه بدهید برای درک بهتر مشکلات سرچ در ویندوز ۱۰ ، سوالات کاربران رایانه کمک را در این زمینه بررسی کنیم. مشکل خطای explorer.exe در ویندوز 10 و 8 و 7 قابل حل است، در این مقاله نحوه رفع ارور explorer.exe در سیستم عامل ویندوز را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد، همراه داتیس نتورک باشید.

در این مطلب دلایل کار نکردن سرچ در ویندوز ۱۰ را بررسی خواهیم کرد در ادامه همراه رایانه کمک باشید. به صورت پی در پی و بدون انتها مواجه شده اید، نگران نباشید، در این پست ما به بررسی این موضوع پرداخته و پس از آن به آموزش روش های رفع مشکل پیغام Startup Repair ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷ خواهیم پرداخت از این رو برای آموزش راه اندازی startup repair با ما همراه باشید. شاید دوست داشته باشید که این ها را دربهترین شبیه ساز های iOS، در کامپیوتر خود نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید