گاو آهن تیلر وخیش تیلر TA-P قیمت مناسب02186073850 ارسال فوری به تمام ایران

مهمترین ادوات خاکورزی اولیه عبارتند از: گاوآهن برگردان دار، گاو آهن بشقابی، گاو آهن بشقابی عمودی (تیلر بشقابی)، گاو آهن چیزل (گاوآهن شفرهای)، زیرشکن (گاوآهن اسکنهای یا سابسویلر)، گاو آهن دوار، پشته ساز، نهرکن و سایر ادواتی که سطح خاک را ناهموار به جای میگذارند. در اواخر این دوره به تدریج، سیلوی ذرت را وارد خوراک نموده و جایگزین بخشی از یونجه مصرفی نمایید. در پایان این دوره، هر 15 روز یکبار حدود 5 تا 10 درصد گوساله­ ها را وزن کشی نموده (نمونه گیری) و یا با استفاده از متروزن (نوعی متر نواری برای اندازه­ گیری وزن)، افزایش وزن گاوها را تخمین زده و با مقایسه مقدار خوراک روزانه زمان کشتار گوساله ها را تعیین نمایید.

چند ساعت قبل از انتقال به گوساله ­ها خوراک ندهید. انواع خروس لاری موجود در کشور از نظر شکل اندام کاملا به هم شبیه هستند. سپس خروس خود را با یک خروس محلی به مدت 5 دقیقه در میدان قرار دهید. گاو ها علاقه بسیار زیادی به استفاده از علوفه هایی دارند که تازه و آبدار باشند و شما باید تا حد امکان این مواد را در دسترس آنها قرار دهید و سعی کنید که همیشه آب سالم و تمیز در دسترس گاوها باشند و از آن نیز استفاده کنند.

آب تمیز و گوارا همیشه باید در دسترس گوساله ­ها باشد. کل دوره پرواربندی برحسب سیاست دامدار و شرایط اقتصادی (مانند قیمت گوشت، خوراک، گوساله لاغر) می­تواند از 6 تا 9 ماه طول بکشد. مثلا این ضریب برای گوساله­های پرواری در سن 3 تا 6 ماه معادل 4، برای 6 تا 9 ماهه معادل 6 تا 8 و برای گوساله­های 9 تا 12 ماهه معادل 8 تا 10 می­باشد. ضریب تبدیل برای شترمرغ 4، گوساله پرواری 5/6 تا 7 و گوسفند 7 است. بعد از ورود گوساله­ ها به داخل گاوداری تا 2 ساعت فقط آب و مولتی ویتامین در اختیار گوساله ها قرار بدهید.

حمیدقرقی استاد پرورش خروس لاری است و به قول خودش، فوتوفن تربیت این حیوانات مغرور و بدقلق را فوت آب است. از انجا که استان کردستان دارای آب و هوای گرم، مرطوب و کوهستانی میباشد لذا پرورش نژاد گاو سمینتال با توجه به افزایش توان مقاومتی و تولیدی در شرایط آب و هوایی استان بسیار مناسب میباشد. دم ان بلند و سراشیبی بوده و پرنده ان را به صورت بادبزنی عمودی و یا افقی نگه میدارد.

روش اول خرید تخم نطفه دار این پرنده و جوجه کشی از آنها با استفاده یک دستگاه جوجه کشی است ، روز دوم خرید جوجه های چند روزه و روش سوم خرید چند مرغ و خروس ایام سمانی بالغ و تخمگذار است که در ادامه مزایا و معایب هر یک ار روش ها را توضیح خواهیم داد. از روز دوم به بعد خوراک مخلوط (TMR) به گوساله ­ها داده شود. همچنین حتما از پودر استخوان، DCP، کربنات کلسیم یا پودر آهک و خوراکهاى کلسیمدار استفاده شود تا گوساله ­ها رشد استخوانی مناسبی داشته و قد بلند شوند.

در زمان قدیم بعد از انجام مراسم مذهبی گروهی در مقام دولتی ها و محلی ها به مکانی به نام خانه شهر (Home of the town) در زمان حدود 90 دقیقه باز می گشتند تا گاو هایی را که آماده رها شدن و حمله کردن هستن را رها کنند. باقیمانده مواد به قسمت خردکن رانده می شود. همه این مواد مغذی ذکر شده بر اساس عوامل مختلفی مانند » نیازهای روزانه گاو ، نوع نژاد ، مقدار شیردهی روزانه ، وزن و سن دام متغییر می باشد . بخشی از متن تحقیق:حدود %70 مواد اوليه مصرفي قالي ايران پشم است.

در این میان نقش بخصوصی برای ایران قائلند زیرا مهد نژادهائی از سواران بیمانند همچون آشوریان و پارسیان بوده است (روسو، ص ۱۱۸-۱۱۹). کلوخه های حاصل از کار این گاو آهن شرایط نامساعدی را برای سبز شدن بذر ایجاد می کنند. در این تحقیق، تاثیر گاو نر (اسپرم مصرفی)، فصل زایش، سن مادر و جنس گوساله بر وزن تولد گوساله های هلشتاین ایران مورد بررسی قرار گرفت. تا می­توانید از نان خشک برای تغذیه گوساله ها استفاده ننمایید. میانگین­ رشد روزانه در این دوره حدود 1200 تا 1400 گرم و ضریب­ تبدیل­ غذایی حدود 9 تا 10 می­باشد.

بطور کلی در تمام نژادها نرها دارای سرعت رشد بیشتری می­باشند. همچنین با توجه به اینکه گوساله­ها در سنین کمتر روانه کشتارگاه می­شوند، لاشه آنها دارای چربی کمتر، پروتئین و قابلیت هضم بیشتر و در مجموع کیفیت گوشت بهتری می­باشند. برای کاهش قیمت خوراک مصرفی، بیشتر از سیلوی ذرت و کنسانتره حاوی غلات با 12 درصد پروتئین استفاده نمایید. مولتی ویتامین برای گوساله­ ها استفاده نمایید. حتما با مشورت دامپزشک از داروهای ضد انگل برای گوساله­ ها استفاده نمایید. دامداران و کشاورزان قدیمی، از این نژاد برای تولید غذا و شخم زدن استفاده می کردند.

غذا و تغذيه مهمترين مسئله در پرواربندی است. هدف از پرواربندی گوساله­ ها تولید گوشت قرمز است. گوساله­ های اصیل (مثل هلشتاین) دارای سرعت افزایش وزن بیشتری هستند. در ضمن کاملا سیاه نمی باشد و لکه های کوچک قرمز هم دارد. در علوم و صنایع غذایی این بحث مطرح است که از ماده خام بدون کیفیت نمی شود، محصول نهایی با کیفیت تولید کرد. فروش بذر گل گاوزبان – فروش گل گاو زبان – خرید گل گاوزبان – کیفیت گل گاوزبان – قیمت گل گاوزبان – گل گاوزبان ایرانی – گل گاو زبان و برگهای آن تصفیه کننده خون است.

گاوهای نری هستند که ارزیابی ژنتیکی توسط USDA دارند ولی اسپرم آنها برای فروش موجود نیست . این علامت در مورد گاوهای نری به کار میرود که اسپرمهای آنها جمع آوری و تهیه شده و کدی هم توسط NAAB به آن داده شده است ولی تا کنون در معرض فروش قرار نگرفته اند . هر چه درجه حرارت بیشتر باشد، می تواند تأثیر منفی به دنبال داشته باشد. اضافه وزن روزانه نژادهای اصیل در این دوره، حدود 700 تا 800 گرم با ضریب تبدیل حدود 5 ، با هزینه کمتر و سرعت بیشتر انجام می­شود. وزن در جنس نر ۳۰۰ تا۷۰۰ کیلوگرم و در جنس ماده ۲۵۰ تا ۶۵۰ است.

6- افزایش طول عمر بهره دهی گاو نر درمراکز تلقیح مصنوعی به راحتی امکان پذیر است. توی این سن شما قبل از تمرین حتما باید بدن جوجه خروس لاری رو ماساژ بدید و بعد روزانه یک دستتون رو زیر سینه جوجه و یک دستتون رو روی کمر جوجه بزارید و به آرامی اون رو بشونید و بعد بزارین خودش بلند بشه و این کار رو حدود ده بار انجام بدید. در آزمایش هفتم، آزمون های تکمیلی روی بهترین تیمار آزمایش ششم انجام گرفت.

بعد از پیروزی ماتادورها، این تماشاگران هستند که با تشویق های خود انتخاب میکنند کدام ماتادور کارش را بهتر انجام داده است و ماتادور برنده میتواند تکه ای از شاخ یا گوش و یا هر قسمت دیگری از بدن گاو را قطع کند و در کلکسیون افتخارات خودش ثبت نگه بدارد. که شامل رنگ سبز و فیروزه ای و زیتونی می باشد . به همین سادگی کودک با صدا و آوای مخصوص گاو ها ، شیوه ی راه رفتن ، رنگ پوست وشکل ظاهری گاو ها را آشنا می شود. دو چال شیردوش این مجموعه به صورت نیمه خودکار به صورت سه بار دوشش، روزانه ۲۴۰۰ راس گاو هلشتاین اصیل را دوشش می نماید.

مجموعه ما با در نظر گرفتن انصاف کامل و دارای کارکنان و نیروهای مجرب و خداشناس با ارائه اطلاعات و نشانی های مختلف در رابطه با نژاد مورد نظر شما دام را تحویل خواهند داد. استفاده از کاه با توجه به قابلیت هضم پایین و قیمت آن مقرون به صرفه نبوده و باید به مقدار جزئی مورد استفاده قرار بگیرد. گاوآهن نیمه سوار دارای یک چرخ حاصل در عقب بوده و در جلو فقط به بازوهای پایینی تراکتور متصل می شود. شبها نیز گاوداری باید دارای روشنایی مناسب باشد. تولید شیر که به شکلهای مختلفی از قبیل پنیر، ماست، کره و دیگر محصولات لبنی درمی آید نیز قابل مقایسه با گوشت است.

اگر بخواهیم میزان بازدهی این دام را بیان کنیم، باید بگوییم که هیچ کدام از گاو های ایرانی قابل مقایسه و رقابت با این نژاد نیستند. اصولاً این گاوها زنده نبوده یا در صورت زنده بودن اسپرم قابل عرضه در بازار ندارند. زیرا ممکن است گوساله­ ها دچار انگل داخلی (گوارشی یا ریوی) و یا خارجی شده و رشد مناسبی نداشته باشند و خوراک را به هدر برود. گاوآهن بوسیله تراکتور و یا دام کشیده شده و در خاک فرو می رود. تغییرات بیشتر در عمق کار را می توان با تغییر وضعیت قرارگیری عمودی انتهای بازوهای پایینی هیدرولیک تراکتور نسبت به زمین، انجام داد.

دقت بفرمایید که با افزایش سن دام ضریب تبدیل غذایی بیشتر شده و بعد از مدتی پرواربندی دیگر سودآوری نخواهد داشت. هزینه اضافه وزن در این دوره بیشتر از دوره قبلی اما بسیار با صرفه است. مزیت پرواربندی 6 ماهه در این است که شما می­توانید هر سال دو دوره پرواربندی را در گاوداری داشته باشید. مثلا مرغ گوشتی با خوردن هر 2 کیلوگرم دان یک کیلوگرم افزایش وزن دارد لذا ضریب تبدیل آن مساوی 2 است. یکی دیگر از اهداف اصلی هر انجمن نژادی ، ترفیع نژاد است. در همین راستا، محققان کشور با هدف بررسی اثر نمک کلسیم روغن ماهی بر توان تولیدمثلی گاوهای شیرده پس از ۱۵۰ روز تغذیه منظم، طی پژوهشی ۱۴۰ راس گاو شیری هلشتاین را در دوران آبستنی به دو گروه مساوی تقسیم کردند و به رژیم غذایی یک گروه اسید چرب اشباع (حاوی ۸۰ درصد پالمیتیک اسید) و به رژیم غذایی گروه دیگر نمک کلسیم روغن ماهی (حاوی ایکوساپنتائونیک اسید، دکوساهگزائونیک اسید و اسیدهای چرب امگا ۳ و۶ ) به میزان ۲۴۰ گرم از روز ۰ تا ۲۱ و ۱۲۰ گرم از روز ۲۲ تا ۱۵۰ اضافه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید