گاو سیستانی – ایران پخت

اولین قدم برای اجرای دوشش مناسب شست و شو ومالش دادن پستان با یک مایع ضد عفونی کننده و آ ب گرم برای مدت 15-30 ثانیه است گرمای آب باید به قدری باشد که دست شخص شیر دوش به راحتی برای اولین گاو تحمل نماید و برای تمامی گاوها درجه حرارت آن همان طوری باقی بماند .باید برای خشک کردن پستان هر گاو دستمال یا دست مالهای جداگانه استفاده کرد تا از انتشار باکتری از گاوی به گاو دیگر جلو گیری شود.

گاو شیری (Dairy cows) ماده گاوی را که بخاطر شیردهی زیاد جهت تولید فراوردههای لبنی پرورش میدهند. اگر شما دوست دارید با گیاهان منزل زیاد سر و کار داشته باشید و آب زیادی به آن ها دهید پس آگاو گیاه مناسب خانه شما نیست. اگر سایرین کمی هم غیرت داشته باشند، این بار شخص زی را درست بفهمانند، که در مجلس مثل خودش افراد زیاد است. در این راهرو حوضچه ای تعبیه شده که به صورت یک روز در میان فرمالین ریخته می شود تا هم سم گاوها قوام داده شود و هم ضد عفونی سم صورت پذیرد.

در بسیاری از موارد از این گیاه برای ترک اعتیاد هم کمک میگیرند. از آنجایی که کاکتوسها و ساکولنتها نسبت به خشکی و آبیاری کم مقاومت بیشتری نسبت به سایر گیاهان دارند، نسبت به خشک شدن خاک گیاه در بین دو آبیاری مطمئن شوید. بنابراین هزینه نگهداری گاو سمینتال نسبت به سایر نژاد ها بالاتر نیست. زیرا امروزه در قیمت گذاری شیر تاکید بیشتر بر میزان مواد جامد شیر ( چربی و پروتئین) است تا حجم شیر و در این رویکرود نژاد هلشتاین خالص مزیت رقابتی کمتری نسبت به گذشته در مقایسه با سایر نژادها پیدا می کند.

، به صفات تولید پروتیئن و چربی بیشترین و به ترتیب ۲۰ و ۲۲ درصد ضریب اختصاص داده شده است. مهار کننده های پروتئاز از عوامل دارای اهمیت ویژه در تغذیه است که شش نوع از آنها تشخیص داده شده اند که دو مورد از آنها با نامهای ضد تریپسین و مهار کننده کیموتریپسین اهمیت عملی دارد. آنها همچنین بر روی مهرهای دیگر از آن دوره به عنوان نمادی از وحشیگری به تصویر کشیده شده اند؛ مانند مهر یاس قرمز در اواخر قرن هفتم قبل از میلاد مسیح با نوشته «Jehoahaz» (پسر پادشاه) که احتمالاً متعلق به Jehoahaz از یهود است.

در روی کنده دسته ای برای هدایت گاو آهن نصب گردیده است . دو دلیل اساسی برای شست وشو و خشک کردن پستان در ابتدای دوشش وجود دارد اول اینکه بیشتر ماشین های شیر دوش باعث ترشح شیر در اطراف پستانک میشوند که اجرامی که بر روی سر پستانک وجود دارد را به داخل شیر وارد مینماید .تمیز بودن سر پستانک از این امر جلوگیری میکند .دوم اینکه شستن پستان نوعی ماساژ است که با دوشش رابطه دارد وگاوآن راعلامتی برای آزاد سازی شیر تلقی میکند .تحقیقات زیادی درباره مدت زمان لازم برای شستن پستان جهت آزاد شدن مناسب شیر انجام گرفته و به نظر میرسدیکنواخت بودن زمان شست وشو از یک دوشش به دوشش دیگر اهمیت زیادی دارد .

اگر 10 ثانیه برای تمیز کردن سر پستانک وقسمت زیرین پستان کافی باشد واین مدت زمان از یک دوشش تا دوشش دیگر تداوم داشته باشد این امر باعث آزاد شدن مناسب شیر می گردد. از آنجای که شستن پستان گاو را می توان در یک زمان مشخص قبل از وصل کردن ماشین انجام داد باید گاو را تعلیم داد که از شستن پستان برای آزاد شدن شیر استفاده کند. روغن کرچک ملین معروفی است که حتی میتواند یبوست را درمان کند. حمیدقرقی استاد پرورش خروس لاری است و به قول خودش، فوتوفن تربیت این حیوانات مغرور و بدقلق را فوت آب است.

نژاد ابریشمی یکی از سازگارترین و مطیعترین حیوانات هستند و باوجوداینکه ظاهر نرم و شیرینی دارند ولی ازلحاظ منطقی بسیار قوی هستند. این امر به خصوص برای گاوهای پر تولید هلشتاین و احتمالا” برای تمام نژاد ها صدق می نماید. تمام این قسمت مسقف بوده و در فصل گرما نیز آب پاشی صورت می گیرد تا دمای بدن گاو برای پایین کردن شیر مناسب شود و هورمون های لازمه ترشح شوند.

اگر تمام گاوها آزاد شدن شیر را با تغذیه اولین گاو در سالن شیر دوشی یا روشن شدن پمپ خلاء آغاز نمایند 2 دقیقه پس از آزاد شدن شیر میتوان ماشین شیر دوش را به دو یا سه گاو وصل نمود .ذر این صورت برای برداشتن طبعی شیر در بقیه گاو ها به دومین آزاد سازی در خلال دوشش نیاز است. اگر ما نیاز به محصول خاصی داریم ولی شرایط مناسبی وجود ندارد، نباید نیروی انسانی و منابع را برای تولید آن هدر دهیم.

اینکه یک گاو چقدر غذا میخورد، چه مواد غذایی برای کمیت و کیفیت شیرش نیاز است،چه بیماریهایی ممکن است سلامتی و تولید شیر را در آن تهدید کند،دوره شیرخوارگی در یک گاو شیری چقدر است و چقدر میتواند در هر دوره شیر تولید کند و از کی نباید از گاو شیر بگیریم. دستمالهای کاغذی را می توان برای استفاده هر گاو با قیمتی نسبتا ارزان تهیه استفاده کرد لیکن تعداد زیادی دستمال برای تمیز کردن گاوهای کثیف لازم است .ابرهای اسفنجی رایج را نباید استفاده کرد زیرا اسفنج را نمی توان ضد عفونی کرد وباکتری را از یک گاو به گاو دیگر منتقل می کند .بعد از شستن پستان سر پستانک هارا با دستمال کاغذی جداگانه ای خشک کرد .

بهاربند دوره انتقال مطلوب، بهاربندی است که دارای سامانه ورود همزمان است به طوری که دسته ای از گاوها که فاصله زمانی کوتاهی به موعد زایش دارند (7 تا 14 روز)، در یک گروه قرار میگیرند و هیچ گاو دیگری به این گروه اضافه نمیشود. از جمله اهداف این نشریه بیان کلی و راهنمایی لازم در جنبه های مختلف پرورشی ، تغذیه ای ، فیزیولوژیکی و عوارض ناشی از سوء مدیریت در واحدهای پرورش گاو است.

دیدگاهتان را بنویسید